سریال ملکه گدایان

سریال قورباغه

مسابقه شب های مافیا

سریال وسوسه

اپلیکیشن هایی که سرعت گوشی های اندرویدی را کاهش میدهند!

در تاریخ : 94.08.05

اپلیکیشن هایی که سرعت گوشی های اندرویدی را کاهش میدهند!

سرزمین آریایی : حتما شما هم با مساله کند شدن گوشی اندرویدی خود هنگام راه اندازی ، و یا به مرور ، حتی اگر گوشی شما چند ساعت بیشتر کار نکرده است ، برخورد کرده اید. در این مطلب چند اپلیکیشن که موجب پایین آمدن سرعت گوشی می شود را برای شما عزیزان آورده ایم که توسط شرکت AVG معرفی شده است.

به جرات می‌توان گفت گوشی‌های اندرویدی تراز اولِ امروزی از لحاظ سخت‌افزاری چیزی کم و کسر ندارند و یک‌تنه حریف اجرای هر اپلیکیشنی هستند،‌گوشی‌های میان رده بازار نیز دست کمی ندارند و در اجرای اپلیکیشن‌ها کم نمی‌آورند اما در کنار سخت‌افزار قوی باز هم شاهد هستیم که گوشی‌های اندرویدی از استفاده زیاد پردازنده،‌درگیر شدن حجم بیش از اندازه رم و اشغال فضای زیاد حافظه رنج می‌برند، در این بین مصرف زیاد باتری نیز غمی است که هر کاربرِ گوشی اندرویدی نگران آن است. شرکت معتبر امنیتی AVG اخیرا اپلیکیشن‌هایی را که مسبب این مشکلات هستند را معرفی کرد.

 

جالب است بدانید اپلکیشن پرطرفدار و محبوب اسنپ‌چت در این لیست مقام اول را از آن خود کرده است. این اپلیکیشن که در نگاه اول به هیج وجه سنگین به نظر نمی‌رسد به صورت همزمان به دوربین گوشی،‌شبکه وای‌فای و جی‌پی‌اس دسترسی دارد، این امر باعث می‌شود سرعت گوشی کند شود. پیش از این گفته می‌شد که فیس‌بوک نیز فشار زیادی بر روی سخت‌افزار گوشی‌های اندرویدی میاورد اما اسنپ‌چت روی اپلیکیشن فیس‌بوک را در این زمینه کم کرده است.

در کمال تعجب اپلیکیشن تامبلر (Tumbler) که گفته می‌شود میزان مصرف ترافیک اینترنتش از نت‌فلیکس و اسپاتی‌فای هم بیشتر است نیز در این لیست دیده می‌شود. موسسه AVG توضیح زیادی در خصوص علت مصرف ترافیک زیاد این اپلیکیشن مطرح نکرده است.

 

شک و شبه‌های دیگری نیز به لیست AVG وارد است. برای نمونه تاکید شده که اپلیکیشن Words with Friends در زمان راه‌اندازی گوشی اجرا می‌شود و در نتیجه شارژ باتری کاهش می‌یابد. مرورگر کروم نیز به مصرف زیاد فضای حافظه معروف است که AVG‌ در لیست خود به این امر اشاره داشته است. فیس‌بوک و فیس‌بوک Pages، به همراه گوگل پلی سرویس نیز همان‌گونه که انتظار می‌رود در لیست AVG جا خوش‌ کرده‌اند.

در این گزارش تاکید شده‌ است که شرکت امنیتی AVG به هیچ وجه قصد نداشته کاربران اندرویدی را نگران کند. هدف آنها ارتقا دانش کاربران برای اتخاذ عملکرد مناسب در حین تعامل با اپلیکیشن‌های مختلف بوده است.

از طرف دیگر باید اعتراف کرد که لیست منتشر شده خواهی نخواهی کاربران را نگران می‌کند چرا که اپلیکیشن‌هایی را در آن شاهد هستیم که حذف آنها توسط کاربر دشوار است و با این حساب کاربران باید با مشکل‌های فعلی کنار بیایند چه بسا که در آینده توسعه دهندگان به خود آیند و دستی به سر و روی این اپلیکیشن‌های محبوب بکشند تا در حین اجرا فشار کمتری به گوشی وارد شود.

 

 

slashgear.com

دسته بندی : تکنولوژی » موبایل
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه