سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

توطئه چینی گنگره برای برهم زنی توافق 1+5

در تاریخ : 93.10.15
توطئه‌چینی کنگره برای بر هم زدن توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵

روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی نوشت کنگره جمهوری‌خواه آمریکا برای برهم زدن توافق هسته‌ای با ایران توطئه‌چینی کرده است.

خبرگزاری فارس: توطئه‌چینی کنگره برای بر هم زدن توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی نوشته قانونگذاران جمهوری‌خواه قصد دارند پس از به دست گرفتن سکان کنگره در هفته جاری امیدهای باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای توافق هسته‌ای با ایران را از بین ببرند.

این گزارش با اشاره به بازگشت نمایندگان آمریکایی به کنگره از روز دوشنبه نوشته از زمان ریاست‌جمهوری اوباما این اولین بار است که جمهوری‌خواهان هم در مجلس نمایندگان و هم در مجلس سنا اکثریت را تشکیل می‌دهند.

تایمز می‌افزاید موضوع برنامه هسته‌ای ایران و پیشنهاد اوباما برای توافق با ایران از جمله موضوعاتی است که جمهوری‌خواهان قصد دارند آن را هدف قرار دهند.

این گزارش در حالی منتشر شده که پیش از این قانون‌گذاران آمریکایی از تشدید تحریم‌ها علیه ایران خبر داده‌اند.

باب کورکر که قرار است رئیس جدید کمیته روابط خارجی مجلس سنا شود روز یکشنبه گفت که در صورت عدم توافق هسته‌ای تحریم‌ها علیه ایران تشدید خواهند شد.

سناتور مارکو روبیو نیز چند روز پیش گفته بود حتی در صورتی که تشدید تحریم‌ها علیه ایران توافق با این کشور را به خطر بیندازد باز از گسترش تحریم‌ها حمایت می‌کند.

در دهمین دور مذاکرات که سوم آذرماه در وین پایان یافت، طرفین توافق‌نامه ژنو را برای مدت هفت ماه تمدید کردند و توافق کردند که تا چهار ماه آینده گفت‌وگوها را برای دست‌یابی به توافق هسته‌ای ادامه دهند. بر همین اساس، اولین دور این گفت‌وگوها 26 آذرماه در ژنو برگزار شد.

ایران و گروه 1+5 بعد از توافق ژنو در سوم آذر سال گذشته و اجرایی شدن آن در 30 دی‌ماه همان سال، گفت‌وگوها را برای حصول یک توافق‌نامه جامع آغاز کردند که در این راستا شهر وین 8 دور میزبان این گفت‌وگوها بود. یک دور از این مذاکرات در شهر نیویورک و یک دور دیگر نیز در مسقط انجام شد.

به‌علت وجود اختلافات عمده در خصوص غنی‌سازی و شیوه رفع تحریم‌ها این مذاکرات نتوانست در مهلت مقرر به نتیجه مورد نظر برسد.

 

 

گرد آوری:سرزمین آریایی

 

 

منبع فارس

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه