سریال زخم کاری

سریال گیسو

سریال ملکه گدایان

می خواهم زنده بمانم


آموزش تصویری طراحی و دوخت گل با نمد قسمت دوم

در تاریخ : 98.07.09

سرزمین آریایی : سبدهای گل و شاخه های گلهایی که با نمد طراحی و ساخته شده اند ، بهترین هدیه هستند و با دنبال کردن مراحل ساخت هر کدام از آنها ، میتوانید به این موفقیت دست یابید. در ادامه چند نمونه از انواع گلهای نمدی آموزش داده شده اند که با هم میبینیم. 

 

برای آشنایی با نحوه طراحی و دوخت انواع طرح های نمدی ، روی این قسمت کلیک کنید. 

 

 

 

 

آموزش گل نمدی

گل با پارچه های نمدی

با این گل ها ، میتوانید دسته گل و سبد گل های زیبا تهیه کرده و به عنوان هدیه و یا تبریک اعیاد و جشنها ، از آنها استفاده کنید.

طرح گل مورد نظر خود را روی پارچه نمدی رنگ دلخواه برش زده و با دستگاه ویو مو یا کارد داغ شده روی حرارت شمع ، حالت دهید . از هر رنگ 2 تا 3 عدد برش بزنید و هر رنگ را روی تعدادی که از آن رنگ برش زده اید قرار داده و و برای مرکز گل ها ، با رنگ مخالف آنها ( و یا فقط رنگ زرد برای تمامی آنها ) ، 3 دایره به قطر 4 سانتیمتر ، برای هر گل ، برش زده و آنها را روی هم قرار دهید و مرکز آنها را به هم با نخ و سوزن بدوزید و سپس با استفاده از قیچی تیز یا تیغ ، شیارهایی به موازات هم ، از خارج داره به داخل آن برش بزنید و دایره را مانند قیف جمع کرده و انتهای قیف را بدوزید. سپس آن را با چسب یا دوخت ، به مرکز گل متصل نمایید . شاخه را از مقداری مفتول ، برش بزنید و دور آن را با نمد سبز رنگ بپوشانید و با چسب محکم کنید. و برای برگ ها نیز مفتول هایی با اندازه 10 سانتی متر را به شاخه اصلی با پیچاندن متصل کرده و روی آن ها را نیز با نمد سبز رنگ بپوشانید. برگ های خود را از نمد برش بزنید و از هر برگ 2 عدد و اگر دوست دارید شیار داشته باشند ، با یک هویه یا کارد داغ شده ، شیار ها را روی برگ ایجاد نمایید. سپس دو برگ را که در میان دو برگ ، مفتول برگ ها را نصب کرده اید قرار دهید و به هم با دوخت یا چسب ، متصل نمایید. به این ترتیب ، برگ های شما ، به هر حالتی که بخواهید ، شکل می گیرند.

 

آموزش گل نمدی

 

گل میخک با پارچه های نمدی 

این گل برای انواع سبد های هدیه و تزئینات و دسته یا شاخه های گل برای مراسم و جشن ها و روز معلم ، روز پرستار ، روز دانش آموز و یا هدایای کریسمس و عید نوروز ، و مراسم های ولنتاین و ... کاربرد دارد.

برای هر گل میخک ، بایستی 4 عدد دایره ، از هر رنگی که علاقه دارید ، برش بزنید . با قیچی های دالبری این برش ها را انجام دهید و یا پس از برش با قیچی های ساده ، اطراف دایره ها را بصورت دالبری تیز شکل دهید. هر دایره را از مرکز به سمت بیرون با دست جمع کنید و قسمت نوک تیز مخروط را با نخ و سوزن ، محکم کنید. ( این کار را برای همه دایره ها انجام دهید ) سپس 4 دایره مربوط به هر گل را از قسمت نوک مخروطی آنها ، به یکدیگر متصل نمایید. مانند روش قبلی ، شاخه و برگ ها را تهیه و گل را به آن متصل کنید.

 

آموزش گل نمدی

 

گل با استفاده از پارچه های نمدی به رنگ قرمز 

این گل مناسب برای تزئین لباس ، تزئین کوسن ، تزئین کیف و درب و دیوار می باشد.

ابتدا 5 دایره برای هر گل به سایز دلخواه از هر رنگ پارچه نمدی که دوست دارید برش بزنید و هر دایره را از وسط تا بزنید و لبه ها را بصورت کامل ، از ابتدا تا انتهای نیم دایره ، به هم بدوزید. سپس هر نیم دایره را روی نیم دایره قبلی قرار داده ، به طوری که لبه نیم دایره ها تا نصف نیم دایره قبلی را بپوشاند . توجه داشته باشید که دوخت شما ، باید بصورت کوک و ساده باشد و از ابتدای نیم دایره اول ، تا انتهای نیم دایره آخر بدوزید . وقتی نیم دایره آخر را متصل کردید ، نخ خود را بکشید تا نیم دایره ها به هم چین بخوردند و دو سر دایره جدید که از چین دادن نیم دایره ها تشکیل شده است ، به هم برسند و آن ها را با دوخت مخفی ، به هم متصل کنید.

 

آموزش گل نمدی

 

 

گل زیبا با پارچه های نمدی

این گل برای تزئین انواع لباس ، کیف ، کفش ، درب و دیوار و ... مناسب است.

قسمت اول و خارجی گل 16 گلبرگ ، قسمت دوم 12 گلبرگ و قسمت سوم 8 گلبرگ و قسمت چهارم 4 گلبرگ و مرکز گل ، 1 گلبرگ نیاز دارد.

مطابق تصویر ، 3 سایز گلبرگ مخروطی شکل تهیه کنید . برای قسمت اول و دوم گل ، از سایز مخروط بزرگ و برای قسمت سوم از سایز متوسطو برای دو قسمت آخری و مرکزی گل ، از گلبرگ های مخروطی کوچک استفاده نمایید. دایره ای از نمد برش بزنید و گلبرگ ها را به ترتیب از خارج به مرکز ، مطابق توضیحات و تصویر ، بچسبانید.

 

 

آموزش گل نمدی

 

 

آموزش تصویری و قدم به قدم گل پنج پر با استفاده از نمد و پارچه های نمدی

مطابق توضیحات در گل های قبلی ، مراحل را انجام دهید و از این گل زیبا در تهیه سبد های گل و دسته های گل استفاده کنید.

 

آموزش گل نمدی

 

 

 آموزش تصویری گل رز زیبا با استفاده از پارچه های نمدی

با این گل رز زیبا ، میتوانید روزهای خاص را به عزیزانتان تبریک بگویید و یا برای تزئینات کیف ، کفش ، انواع لباس و درب و دیوار ها ، از این رز های زیبا استفاده نمایید.

 

 

دسته بندی : هنر » گلسازی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه