سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

آموزش روش دوخت پارچه های نمدی

در تاریخ : 97.07.04

 آموزش دوخت طرح نمدی

 

 سرزمین آریایی : طرح هایی که با انواع پارچه های نمدی تهیه می شوند ، بسیار زیبا و کاربردی هستند و در زمینه های دکور فضا و بخصوص اتاق کودکان ، لوازم دکوری ، عروسک سازی و ... از آنها استفاده می شود. 

برای اینکه بتوانید در منزل یا هر مکانی ، از سازه هایی که خودتان با هزینه های اندک تهیه نموده اید ، بهره ببرید ، کافی است آموزش در این بخش را خوب دنبال و چند مرتبه تمرین کنید. به علت اینکه طرح های نمدی ، مستقیما از جهت روی پارچه دوخته می شوند ، بسیار ساده تر از دوخت های معمول هستند و هر فردی به سهولت قادر به انجام آن خواهد بود. فقط میبایست طرح مورد نظر را خوب برش بزنید تا پس از دوخت یا چسباندن ، زیبایی مد نظرتان را داشته باشد. 

 

نکته : مراحل طراحی ، برش و دوخت ، برای تمامی طرح هایی که با پارچه های نمدی تهیه می شوند 

 

یکسان است و فقط به عروسک محدود نمی شود . تصاویری که نمایش داده شده اند ، فقط قصد دارند

 

به سهولت روش کار را شرح دهند و برای کوسن ، جاکلیدی ، طرح های دکوری و ... از همین روش

 

طراحی و دوخت و آماده سازی استفاده می شود و فقط در نوع طرح و سایر تزئینات متفاوت هستند.

 

آموزش دوخت طرح نمدی

 

وسایل مورد نیاز برای تهیه یک طرح نمدی : 

 

پارچه نمدی در رنگهای مورد نیاز 

سوزن ساده

نخ کوبلن دوزی یا نخ های قرقره ای به رنگ پارچه یا نزدیک به آن ( البته در برخی طرح ها ، رنگهای متضاد ، جلوه زیباتری دارند)

قیچی و کاغذ و خودکار

پولک ، مروارید ، روبان ، چشم متحرک عروسک و ... برای زیباتر نمودن کارها

 گوش پاک کن و سایه های پودری برای زیباتر کردن کار

 

آموزش دوخت طرح نمدی

 

روش کار 

برای آماده سازی انواع طرح های مد نظرتان با پارچه های نمدی در هر زمینه ای روش کار یکسان بوده و تنها طرح متفاوت است.

ابتدا طرح مربوطه را روی کاغذ ترسیم نمایید و دور آن را ببرید.

 

آموزش دوخت طرح نمدی

 

 

طرح کاغذی برش خورده را روی پارچه مورد نظرتان گذاشته و با قیچی ، 2 عدد برش بزنید.( پارچه های نمدی دورو هستند و به راحتی از یک جهت ، میتوانید 2 عدد از طرح را برش بزنید.)

 

آموزش دوخت طرح نمدی

برای برش زدن پارچه نیازی به قرار دادن قسمت اضافی برای دوخت ندارید و طرح بصورت مستقیم با تمام ریزه کاریها و ظرافتش ، از رو دوخته خواهد شد و یا میتوانید بچسبانید.

تصویر زیر ، نحوه دوخت طرح ها با پارچه نمدی را به شما آموزش می دهد.

 

 

                   آموزش دوخت طرح نمدی              آموزش دوخت طرح نمدی

 

 

برای اینکه طرح شما جلوه زیباتری داشته باشد ، میتوانید دو لایه را به هم دوخته و سپس قسمتی از آن را ندوزید و داخل طرح دوخته شده را با مقدار اندکی پشم شیشه ، پر کنید. ( برای طرح های کوچک ، میتوانید هنگام پر کردن پشم شیشه ، با کمک سیخ های چوبی یا مداد ، راحت تر این کار را انجام دهید.) همچنین میتوانید میان دو لایه را اسفنجی با ضخامت کم قرار دهید و بعد لبه ها را به هم دوخته یا بچسبانید.

 

آموزش دوخت طرح نمدی

توصیه میکنیم اگر قصد استفاده دائمی از طرح خود را دارید و یا برای بازی و ... کودکان تهیه میکنید ، حتما از دوخت بجای چسباندن استفاده نمایید.

در پایان برای زیباتر شدن و بنا بر علایق و سلیقه خود ، میتوانید از روبان ( برای آویز کردن یا تزئین ) ، مروارید ، چشم های متحرک عروسک و ... استفاده نمایید.

 

 

آموزش دوخت طرح نمدی

 

 

با استفاده از قدرت تخیل و ابتکار خود ، طرح های جالبتری خلق نمایید و حتی میتوانید از این سازه ها ، اقدام به کسب درآمد نمایید که بسیار مرسوم و بازار خوبی دارند.

در ادامه لازم به ذکر است که با استفاده از ایده ها و مدلها و طرح هایی که در بخشهای گوناگون سایت سرزمین آریایی قرار داده شده اند ، میتوانید الهام گرفته و یا طرحی از آنها را بر اساس آنچه بدنبالش بودید ، یافته و خودتان تهیه نمایید.
نمونه زیر ، مراحل را از ابتدا تا انتها برای تهیه فیل عروسکی با نمد نشان داده است

 

آموزش دوخت طرح نمدی

 

کلمات مرتبط

 

آموزش تزئینات کریسمس با نمد/آموزش تزئین مهد کودک با نمد/آموزش دکوراسیون با نمد/آموزش عروسک با نمد/آموزش جاکلیدی با نمد/آموزش کوسن با نمد/آموزش زیر لیوانی نمدی/آموزش کاور لیوان با نمد/آموزشگیره مو با نمد/آموزش سفره آرایی با نمد/آموزش دکور آشپزخانه با نمد/آموزش گلسازی با نمد/آموزش دکور اتاق کودکان با نمد/آموزش اسم نمدی/آموزش جاسوزنی با نمد/آموزش حیوانات با نمد/آموزش کاکتوس با نمد/آموزش کسب درآمدبا نمد

 

دسته بندی : هنر » خیاطی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه