سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

آموزش روشهایی برای پیشگیری از سفیدی مو

در تاریخ : 97.06.11

 سرزمین آریایی : سنین جوانی بهترین زمان برای رسیدگی و مراقبت از مو است. ولی اغلب از این مساله غفلت میکنیم . با مواردی مانند کشیدن سیگار ، زدن ژل مو ، واکس مو ، حالت دهنده های مو ، شامپوهای مختلف و ... بتدریج ، این عضو زنده و زیبای بدن را از بین میبریم. برخی محصولات آرایشی و به اصطلاح بهداشتی بیش از سودی که به مو برسانند ضرری میرسانند که تا سالها ماندگار و پابرجاست استفاده از مواد نفتی چون پارافین یا روغن هایی که از ترکیبات آن کسی جز سازنده آن آگاه نیست. حتی خوراکیهایی مانند چیپس ، پفک ، تخمه و ... نیز میتوانند آسیبهایی جدی به موها برسانند. 

 

آموزش مراقبت از مو

 

استعمال سیگار باعث جمع شدن چربی زائد در حول پیاز مو شده و مانع رسیدن مواد غذایی به آن میشود. انجام برخی کارها که البته نیاز به همت والا و اراده استوار دارد در امر مو از اهمیت زیادی برخوردار است به طور مثال کمتر خانواده ای است که برنج این منبع بزرگ ویتامین به خصوص ویتامین های خانواده “ب” را به طور صحیص مصرف کند و آنرا آبکش نکند. ما به پوست برنج که همان سبوس است به چشم ماده ای زائد و کاه صفت نگاه میکنیم در حالی که در کشور های غربی با استفاده از  آن انواع داروها را برای سفید شدن پوست و سیاه شدن مو و … میسازند.

 

۱-سعی کنید که در برنامه غذایی خود از سبزیجات و میوه های تازه بسیار استفاده شود و خوردن سبزیجاتی چون کرفس جعفری کاهو و اسفناج توصیه میشود.

این مطلب را هم اضافه کنم که اسفناج جدا از تقویت غده های رنگینه ای مو منبع عظیم آهن میباشد که باعث تقویت استخوان ناخن و مو میشود. ذکر این نکته ضروری است که اسفناج در حالت عادی در بدن دارای جذب بسیار پایینی میباشد و باید همراه آبلیمو و یا ماست خورده شود.

 

۲- بعد از استحمام اگر موهای شما پف میکند به جای استفاده از ژل ها که باعث خفه شدن مو میشود خودداری کرده و به جای آن از روغن های مفید گیاهی استفاده کنید. و البته به یاد داشته باشید که هیچ روغنی نباید بیش از ۳ ساعت روی سر بماند و پس از آن باید با یک شامپوی خوب شسته شود.

 

۳- از حنا این گیاه مفید استفاده کنید و به هیچ وجه خود حنا با شامپوهای حنا قابل مقایسه نیست. اگر از رنگ دادن حنا خوشتان نمی آید می توانید از پودر گل ختمی استفاده کنید که دیگر حنایتان رنگ نمیدهد به علاوه از خواص خود ختمی نیز بهره برده اید.

 

۴- شلتوک یا همان سبوس برنج گیاه ارزان قیمتی است که در هر عطاری یافت میشود. می توانید از دمکرده آن مانند چای استفاده کنید.

 

۵-ازرسیدن گردوخاک ودود به موهایتان جلوگیری کنید که دشمن مو هستند .

سعی کنید موهای خود را باشانه پلاستیکی شانه نکرده وبهترین شانه ، شانه چوبی میشود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

salamaty

دسته بندی : هنر » گریم و زیبایی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه