سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

آموزش ترفندهایی برای خوش مشرب بودن

در تاریخ : 97.06.27

سرزمین آریایی : محققان دریافته اند که یکی از بهترین و موثرترین راهکارهایی که میتواند موجب پایداری و دوام روابط خانوادگی ، فردی ، شغلی و ... شود ، حس شوخ طبعی و به قولی خوش مشرب بودن است. همگان ، افرادی را که خوش کلام و ارتباطی همراه با لبخند دارند را می پسندند . در ادامه چند ترفند که میتوانند شما را از فردی عادی ، به فردی خوش مشرب مبدل نماید را ذکر کرده ایم که مطالعه آنها ، در کیفیت و روند ارتباط شما با سایرین ، بسیار موثر است و همچنین سلامت روانی خود فرد را تضمین میکند.

 

آموزش شوخ طبعی

 

۱. با تمرکز بر روی موضوعات جالب سعی در بیدار کردن حس شوخ طبعی خود داشته باشید. شاید این امر در مراحل اولیه قدری دشوار به نظر برسد، اما چیزی نخواهد گذشت که تمام اطراف خود را مملو از چیزهایی خواهبد دید که باعث بیدار کردن حس خوشحالی در شما میشوند. با اتکا به این شیوه از زندگی خود نیز لذت بیشتری خواهید برد.

۲. اگر احساس میکنید که به تازگی خیلی کمتر از گذشته میخندید، شاید بهتر باشد که ارتباط خود را با افراد شوخ و بامزه بیشتر کرده و از افراد بی حوصله و غمگین فاصله بگیرید.

۳. یاد یگیرید که به برخی از کارهای خودتان هم بخندید. اگر این کار را نکنید، این حق را به دیگران میدهید تا به شما بخندند. بسیاری از افراد به دلیل ناامنی ها و ترس هایی که در وجود خود احساس میکنند، قادر به انجام این چنین کاری نیستند. آنها از این میترسند که در نظر دیگران احمق و فاقد صلاحیت جلوه کنند. به هر حال همه افراد در زندگی خود دچار اشتباه میشوند، اگر به اشتباهات خود بخندیدآنها را کم اهمیت جلوه میدهید. همچنین این امر از جمله خصیصه های فطری انسان نیز قلمداد میشوند.

۴. عکس های جالب و جوک های بامزه را جمع کنید و بر روی در یخچال یا تابلوی اعلانات بچسبانید تا همه بتوانند آنها را ببینند و لذت ببرند. البته باید از انواع جوک های نژاد پرستانانه، برانگیزاننده جنسی و پلید صرف نظر کنید. باور کنید که بدون وجود یک چنین مسائلی باز هم میتوانید بخندید. من به شخصه ارزشی برای مقوله های زشت قائل نیستم.

۵. از حس شوخ طبعی برای حل مشکلات موجود در روابط خود بهره بگیرید. زمانیکه در رابطه خود به بن بست می رسید، سر شوخی را باز کنید. یکی از دوستانم تعریف میکرد که چندی پیش با هم سرخود مشاجره ای داشت. در گرماگرم بحث همسرش ناگهان حرف بدی به او زد، دوست من هم با شنیدن آن عبارت به همسرش گفت تو با بیان یک چنین عبارات زننده ای کمر مرا شکستی! ناگهان همسرش شروع به خندیدن کرد و خودش هم همین کار را ادامه داد. چیزی نمیگذرد که هر دو یادشان میرود که چرا با هم دعوا میکردندو همه چیز به حالت عادی برمیگردد.

باید توجه داشته باشید که شوخ طبعی ذاتی نیست و یک امر کاملا اکتسابی میباشد. شما اگر بخواهید به راحتی میتوانید حس شوخ طبعی خود را افزایش دهید. زمانی که این کار را انجام دهید به این نتیجه می رسید که روابطتان غنی تر و مستحکم تر می شوند. مردم هم به چشم یک فرد جذاب تر به شما نگاه میکنند. این امر هم به نوبه خود سبب میشود که حس شوخ طبعی شما باز هم بیشتر ارتقا پیدا کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه