سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

متوقف کردن و درمان خانگی سرفه با زردچوبه

در تاریخ : 95.07.13

متوقف کردن و درمان خانگی سرفه با زردچوبه

 

سرزمین آریایی : سرفه یکی از نشانه های بیماریهایی مانند آسم یا آلرژی یا عفونت باکتریایی در سینوسها و ... است که میبایست حتما نسبت به درمان آن اقدام کرد . میتوان برای درمان ، از داروهای مختلف استفاده کرد ولی از آنجایی که نمیدانیم این دارو برای شرایط نهفته بیماریهایی نامبرده شده مفید هستند یا نه ، پس نمیتوان امیدی به بهبود آن داشت. و همچنین استفاده از داروهای شیمیایی ، برای درمان این وضعیت ، با عوارض جانبی همراه هستند. در این میان ، معمولا بسیاری از افراد ، به انواع داروهای گیاهی روی می آورند و لی زردچوبه از جمله گیاهانی است که برای این منظور بسیار مفید و کاربردی است. زردچوبه که با نام علمی Curcuma longa شناخته می شود یک گیاه دارویی از خانواده زنجبیلیان است. این گیاه زرد رنگ است و معمولا در هند کشت می شود. آنتی باکتریال های موجود در این گیاه باعث می شود که این یک داروی فوق العاده برای درمان درمان سرفه و سرماخوردگی شود.

زردچوبه چگونه باعث درمان سرفه می شود؟

ارزش دارویی زردچوبه به دلیل وجود ماده ای به نام کورکومین در آن است. دلیل اصلی زرد رنگ بودن آن نیز به دلیل وجود همین ماده است. همچنین کورکومین یک ضد التهاب است و باعث درمان سرفه می شود. به این شکل که باعث درمان گرفتگی سینه می شود. این گرفتگی باعث می شود تا فرد دچار سرفه های مزمن بشود. همچنین استفاده از عصاره زردچوبه نیز برای درمان سرفه های مزمن استفاده می شود.

طریقه استفاده از زردچوبه برای درمان سرفه :

سرفه کردن و همچنین آبریزش بینی می تواند با مخلوط آب گرم و زردچوبه درمان شود.
همچنین دود حاصل از سوختن زردچوبه می تواند یک اکسپکتورانت قوی باشد.
می توانید ریشه زردچوبه را برشته کنید و آنرا پودر کنید و روزانه 1 الی 2 گرم از آن را به همراه عسل مصرف کنید.
1 الی 2 قاشق چایخوری زردچوبه پودر شده را در شیر داغ یا اب داغ مخلوط کنید. روزانه دو بار از آن مصرف کنید و می بینید پس از دو روز سرفه تان قطع می شود.
زردچوبه را به آب جوش اضافه کنید و بخار آنرا استنشاق کنید. این باعث درمان سرفه و همچنین عفونت سینوس ها می شود.

هشدار ها در استفاده از زردچوبه برای درمان سرفه :

حواستان باشد زردچوبه ای که استفاده می کنید رنگ آن تغییر نکرده باشد و به همان رنگ طبیعی خود یعنی زرد رنگ باقی مانده باشد.
از مصرف پودر کاری به خیال اینکه در آن زردچوبه دارد جدا اجتناب کنید.
حتما از زردچوبه ارگانیک استفاده کنید.

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در کالاد
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب