ورود به سایت

 

درمان نفخ با زنجبیل

در تاریخ : 95.06.23
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

 

درمان نفخ با زنجبیل

سرزمین آریایی :نفخ براثر جمع شدن گازهای موجود در مواد غذایی و یا خوردن غذا همراه با استرس و یا براثر مصرف میزان زیادی فیبر به صورت ناگهانی ایجاد می شود که فرد را اذیت میکند. برخی داروهای شیمیایی این مساله را به سرعت بهبود میبخشند . برخی افراد نمی توانند و یا علاقه ای به مصرف اینگونه داروها ندارند و بدنبال استفاده از گیاهان و داروهای گیاهی هستند. 

یکی از این گیاهان ، زنجبیل است که در ادامه این مطلب به بررسی خواص و ویژگیهای این گیاه پرداخته ایم.

فواید زنجبیل :

زنجبیل گیاهی است که در زیر زمین می روید که از آن مدت هزار سال است از آنها استفاده می کنند. از زنجبیل در ملل و فرهنگ های مختلف استفاده شده است. یونانی ها از آن برای درمان مشکلات گوارشی استفاده می کردند.
زنجبیل مشکلات گوارشی را آرام می بخشد و همچنین از تولید گاز معده برای تولید نفخ جلوگیری می کند. در یک تحقیقی ثابت شد که این گیاه معده را آرام می کند و همچنین معده را از گاز ها خالی می کند. گردش خون در معده را افزایش می دهد و از درد معده جلوگیری می کند.

میزان مصرف پیشنهادی :

برای جلوگیری از نفخ بزرگسالان روزانه 2 الی 3 گرم زنجبیل تازه مصرف کنند. در برخی از افراد ممکن است مصرف بیش از حد زنجبیل موجب اسهال گردد.

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )