سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

تفاوت چربی بدن و BMI

در تاریخ : 95.06.28

تفاوت چربی بدن و BMI

 

سرزمین آریایی : آیا فرمول BMI و میزان چربی بدن با هممتفاوت هستند و یا هردو یک کارایی را دارند؟ 

BMI به کمک قد و وزن بدن محاسبه می شود. بدین صورت که وزن خود را به کیلوگرم تقسیم بر قد خود به سانتیمتر کنید. پاسخ را یک بار دیگر تقسیم بر قد خود به سانتیمتر کنید و شاخص توده بدن شما آماده است. یک شاخص توده سالم باید بین 20 تا 25 باشد. اگر بالاتر از 25 باشد به عنوان اضافه وزن و پایین تر از 20 به عنوان کمبود وزن محسوب می شود. یکی از روش های دیگر برای محاسبه چربی بدن استفاده از دستگاه مخصوص سنجش چربی است. میزان سالم چربی بدن برای بانوان بین 21 – 35 درصد و برای آقایان 8 – 24 درصد می باشد البته سن نیز تاثیر گذار است. پس همانطور که میبینید بانوان می توانند خوشحال باشند زیرا بدن آن ها نسبت به آقایان به میزان چربی بالاتری نیاز دارد. 

 

اگر ورزش می کنید و حجم عضلانی شما افزایش می یابد ولی چربی نمی سوزانید نشانگر این است که در یک مرحله از کار اشتباه می کنید. در این حالت دستگاه نشان دهنده چربی بدن می تواند شما را از این موضوع مطلع کند ولی BMI نمی تواند. 
افرادی مانند وزنه برداران و بدن سازان، بدنشان در وضعیت سالمی قرار دارد اما در نظر داشته باشید که حجم عضله از حجم چربی سنگین تر است و این امر بر وزن فرد تاثیر می گذارد، پس در این صورت محاسبه BMI پاسخی اشتباه خواهد داد. بهتر است که از دستگاه سنجش چربی بدن استفاده شود. 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در نارمک

دسته بندی : مطالب خواندنی » ورزش
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب