سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

تغییراتی که برای استخدام شدن باید بدهید و از آن مطلع نیستید

در تاریخ : 95.08.15

تغییراتی که برای استخدام شدن باید بدهید و از آن مطلع نیستید

 

 سرزمین آریایی : در گذشته با چند پرسش و پاسخ از سوی کارفرما یان و مدیران و فرد متقاضی کار ، فرایند استخدام انجام میگرفت و بنا بر نیازها و تصمیمات مدیریت ، فر د پذیرفته یا مردود میشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بخصوص دنیای مجازی ، این امر کمی پیچیده تر شده است که حتی بسیاری از جویندگان کار ، از آن مطلع نیستند و در بسیاری از موارد استخدامی ، پذیرفته نمیشوند و یا پس از پذیرفته شدن ، به دلیل برخوردها و ... مدیران و مسئولان ، رضایت شغلی ندارند و این سوال ذهنشان را مشغول میکند ! چرا!

در ادامه چند نکته جالب و اساسی که شاید به ذهنتان خطور نکرده باشد را ذکر کرده ایم که میتوانند به جویندگان کار ، کمک شایانی نمایند.

 

* کارفرماها صفحه شبکه اجتماعی شما را چک می کنند !

بله جدیدا در شرکت های خصوصی و همچنین دولتی کارفرما قبل از اینکه به مصاحبه استخدامی بروید و یا حتی زمانی که در شرکت مشغول کار هستید ، شبکه اجتماعی شما را چک می کنند ، مخصوصا پیج اینستاگرام و فیس‌بوک شما را. کارفرمای شما موارد زیر را حتما بررسی می کند:

 

 

- دوستانی که شما با آن‌ها در ارتباط هستید.

- نوع عکس‌هایی که شما در صفحه خود آپلود کرده اید.

- نوع مطالبی که شما به اشتراک گذاشته اید.

- صفحات و اشخاصی که شما پسندیده و یا به اصطلاح لایک کرده اید.

 

 

چگونه می توانم از طریق صفحه شبکه اجتماعی ام استخدام شوم یا حقوق بیشتری بگیرم ؟

شما باید چند تغییر مهم در این 4 موردی که گفتیم در صفحه شبکه اجتماعی خود به وجود بیاورید.

شاید نیاز باشد اصلا یک صفحه جدید راه اندازی کنید ، شکل صفحه شما باید شبیه به صفحه یک متخصص باشد ، وقتی صفحه شما شبیه صفحه یک متخصص باشد ، کارفرما حاضر است پول بیشتری به شما پرداخت کرده و اگر در مراحل استخدام هستید در استخدام شما شک نخواهد کرد.

 

 

 

چند پیشنهاد عالی برای یک پروفایل حرفه‌ای که با رعایت آن‌ها کارفرما در استخدام شما شک نخواهد کرد :

 

- عکس‌های رسمی از خود آپلود کنید ، همچنین اگر با فرد معروفی در حوزه تخصصی خود عکس دارید حتما آن‌را به پروفایل خود اضافه کنید. اگر در دوره ای تخصصی شرکت کرده اید حتما از طریق عکس آن‌را اطلاع رسانی کنید.

 

 

- گروه‌های تخصصی مرتبط با رشته و تخصص‌تان را به لیست علاقمندی‌ها اضافه کنید. مثلا اگر تخصص شما حسابداری است باید انجمن حسابداران و انجمن حسابداری در اینستاگرام و فیس‌بوک را به علاقمندی‌های خود اضافه کنید.

 

- افراد معتبر در زمینه تخصصی خود را به دوستان‌تان بیفزایید. ( یا صفحات‌شان را لایک کنید.) به طور مثال اگر در زمینه تئاتر فعالیت دارید باید بازیگران شاخص و یا کارگردانان را در لیست دوستان یا علاقمندی‌های خود داشته باشید.

 

- سعی کنید هر از چند گاهی مطالبی در خصوص رشته و تخصص خود به اشتراک بگذارید. مثلا اگر در زمینه زیست و بهداشت تخصص دارید می‌توانید اخباری در زمینه آلودگی هوای تهران در صفحه خود قرار دهید.

 

- مسائل روز را از زاویه تخصصی که دارید بررسی کنید و به اشتراک بگذارید. فرضا اگر در رشته اقتصاد تخصص دارید می‌توانید گران شدن قیمت نان و یا محاسبه سود وام بانک‌ها را روی صفحه شبکه اجتماعی خود قرار دهید. موارد دیگری مانند انتشار کتاب‌های جدید ، نقل مطلب از یک فرد دانشمند درحوزه تخصصی شما هم می‌تواند از دیگر مواردی باشد که در پروفایل شما تاثیر گذار است.

 

با انجام این تغییرات در پروفایل خود ، کارفرما در استخدام شما شک نخواهد کرد.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در نیرو هوایی

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب