سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

فنونی ساده برای زدن ریمل که شما را زیباتر می کنند

در تاریخ : 95.04.05

فنونی ساده برای زدن ریمل که شما را زیباتر می کنند

 

سرزمین آریایی : یکی از قسمتهای مهم در چهره هر فردی که در زیبایی و یا بالعکس زشتی افراد موٍر است و اهمیت ویژه ای دارد ، چشم ها و نحوه آرایش این عضو است. مژه ها نقش بسیاری در جذابیت یک چشم را ایفا میکنند و نحوه کشیدن ریمل ، خط چشم ، و زدن فر مژه ، میتواند آنچنان جذابیتی به چشمها ببخشد که سایرین را مجذوب نماید. 

در ادامه با چند روش ساده آشنا خواهید شد که به سهولت چشمان خود را جذاب نمایید.

 

 1- برس ریمل را خم کنید تا راحت‌تر بتوانید خط چشم بکشید.
در همان حین که برس را از لوله ریمل بیرون می‌کشید، به آرامی نوک آن را کمی خم کنید تا استفاده از آن راحت‌تر باشد. این کار باعث می‌شود کنترل برس راحت‌تر باشد و می‌توانید به قسمت‌های دور از دسترس مثل موهای ریزی که رو به گوشه چشم روییده‌اند، هم دسترسی پیدا کنید و چندین لایه ریمل را روی مژه‌های پایین و بالا بزنید.

 

2-    ریمل اضافه را با یک دستمال تمیز کنید تا گلوله نشود.
یک بطری کاملاً نو ریمل باعث می‌شود که در استفاده‌های اول ریمل زیادی روی برس جمع شود و مژه‌ها را زشت نشان دهد. بنابراین قبل از اولین لایه ریمل، برس را روی دستمالی بکشید تا ریمل اضافه پاک شود.

 

3-    با چرخاندن برس به سمت جلو و عقب در قسمت ریشه مژه‌ها و سپس بردن آن به سمت نوک مژه‌ها، می‌توانید دوام فر مژه را بیشتر کنید.
اگر مژه‌ها را یکدست ریمل می‌زنید، نوک مژه‌ها سنگین‌تر می‌شود و باعث می‌شود مژه‌ها پس از چند دقیقه صاف شوند. بهترین راه آن است که در قسمت ریشه مژه‌ها ریمل بیشتری زده و هرچه به سمت نوک مژه می‌روید ریمل را کمتر کنید. بهتر است ریمل را به انتهای مژه زده و بعد آن را به سمت نوک مژه پخش کنید.

 

4-    یک لایه ریمل ضدآب را روی ریمل عادی خود بزنید تا ریمل شما بادوام‌تر شود و شستن آن در پایان روز هم ساده‌تر شود.
ریمل ضدآب برای حفظ فر مژه و جلوگیری از خراب شدن ریمل در طول روز عالی است اما شستن آن دشوار است. سعی کنید ابتدا ریمل عادی خود را استفاده کرده و سپس لایه‌ای ریمل ضدآب روی آن بزنید.

 

5-    هر دو طرف مژه‌ها را بپوشانید تا ضخیم‌تر شوند.
اگر مژه‌های شما نازک یا رنگ-روشن هستند، بهتر است نگاه کردن به بالا و پایین در حین ریمل زدن، هر دو طرف مژه را ریمل بزنید. به این شکل، مژه‌ها کاملاً با ریمل پوشانده می‌شوند و ضخیم‌تر به نظر می‌رسند.

 

6-    اگر می‌خواهید مژه‌هایی ضخیم داشته باشید ریمل را افقی نگهدارید یا برای ظاهری طبیعی‌تر برس را عمودی بگیرید.
نحوه گرفتن برس در هنگام ریمل زدن می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اگر برس را افقی در دست بگیرید و آن را جلو و عقب ببرید باعث می‌شود مژه‌ها حجیم‌تر شوند اما عمودی گرفتن آن و حرکت دادن نوک برس در طول مژه باعث می‌شود مژه بلندتر و طبیعی‌تر به نظر برسد.
 

7-    قوطی ریمل خود را در ظرف آب داغ بگذارید تا ریمل شل شود و روی مژه انباشته نشود. این کار باعث می‌شود ریمل نازکتر به نظر برسد و راحت‌تر استفاده شود.
اگر اواخر تیوب ریمل شما است و هنوز بیش از سه ماه به تاریخ انقضای آن مانده است (همیشه سه ماه مانده به پایان انقضا، ریمل را عوض کنید تا از عفونت پیشگیری کنید)، می‌توانید تیوب دربسته ریمل را در آب داغ بگذارید تا ریمل موجود روی دیواره تیوب شل شود و بتوانید همه آن را مصرف کنید.

 

8-    هنگام ریمل زدن مژه‌های پایین یک قاشق زیر چشمتان بگذارید تا پوستتان لک نشود.
یک قاشق با لبه خمیده زیر چشم قرار دهید، و بعد مثل همیشه مژه‌های پایین را ریمل بزنید. به این ترتیب، ریمل اضافه روی پشت قاشق پخش می‌شود نه روی پوست شما. این روش در هنگام ریمل زدن به مژه‌های بالا هم موثر است.

 

9-    از ریمل به عنوان خط چشم مایع استفاده کنید.
برس خط چشم را روی برس ریمل بکشید و سپس از آن برای کشیدن خط چشم استفاده کنید تا خط چشمتان جلوه‌ای شبیه به خط چشم ژلی پیدا کند.

 

10-    بین اولین و دومین لایه ریمل کمی پودر بچه روی مژه‌هایتان بپاشید تا مژه‌ها ضخیم‌تر بنظر برسند.
پودر نیمه شفاف یا پودر بچه چسبندگی دارد، بنابراین بین هر لایه ریمل به مژه‌های شما می‌چسبد و باعث می‌شود مژه‌های شما ضخیم‌تر به نظر برسد.

 

11-    چند قطره محلول نمک را به تیوب ریمل خود اضافه کنید تا دوباره رطوبت خود را بدست آورد.
اگر هنوز بیش از سه ماه از تاریخ مصرف ریمل شما مانده است اما ریملتان خشک شده، می‌توانید با افزودن چند قطره آب نمک به آن ریملی نرم‌تر و مناسب برسید.

 

12-    اگر ریمل به اشتباه روی قسمتی از پوست مالیده شده و خشک شده است، می‌توانید با نوک گوش پاک‌کن آن را بردارید تا سایه چشمتان خراب نشود.
اگر تصادفاً ریمل را پس از زدن سایه چشم به پلک خود زدید، صبر کنید تا خشک شود و سپس نوک گوش پاک کن را روی آن بگذارید و بچرخانید تا پاک شود. اگر ریمل هنوز مرطوب باشد، پخش می‌شود و بدتر می‌شود.

 

13-    برای رفع انباشتگی ریمل روی مژه‌ها، با یک مسواک تمیز مژه‌ها را شانه کنید.
یک مسواک تمیز (مسواک استفاده شده می‌تواند موجب التهاب یا عفونت شود)، و با آن مژه‌ها را از ریشه تا نوک شانه بزنید. رشته‌های مسواک ریمل اضافه را گرفته و مژه‌های شما ظاهر یکنواختی پیدا می‌کند.

 

14-    با استفاده از ریمل همرنگ با ابروها می‌توانید ابروهای خود را پرتر و زیباتر نشان دهید.
اول، ریمل اضافه را با یک دستمال تمیز کنید، و سپس با برس ریمل ابروهای خود را به سمت بالا و پایین برس بکشید. این کار باعث می‌شود ابروها ضخیم‌تر و پُرتر به نظر برسند، و همچنین آنها را مرتب‌تر می‌کند.

 

15-    ریمل را بر ریشه موها بزنید تا سفیدی موها یا موهای تازه رشد کرده را پنهان کنید.
اگر عجله دارید و باید چند تار موی سفید یا تازه درآمده را بپوشانید، ریمل همرنگ با موهایتان را بردارید، با کمک دهانه تیوب ریمل اضافه را از روی برس پاک کنید و مستقیماً ریشه موها را برس بزنید.

 

16-    فر مژه و ریمل زدن مژه‌ها را همزمان انجام دهید تا فر مژه‌ها مدت بیشتری دوام پیدا کند.
اگر مژه‌های شما خیلی زود صاف می شود، پس از زدن اولین لایه ریمل از فر مژه استفاده کنید. رطوبت ریمل باعث می‌شود مژه‌ها کمی فر شوند و اگر همزمان از فر مژه استفاده کنید فر مژه‌ها دوام بیشتری می‌یابد.

 

17-    فر مژه را با سشوار گرم کنید تا مژه‌ها ساده‌تر فر شوند و مدت بیشتری حالت خود را حفظ کنند.
فر مژه را با سشوار گرم کنید، و صبر کنید تا کمی خنک شود (گرمای آن را بر پشت دست خود امتحان کنید تا مطمئن شوید شما را نمی‌سوزاند)، و سپس مژه‌ها را مثل همیشه فر کنید. این روش باعث می‌شود فر مژه مثل اتوی مو عمل کند.

 

18-    زاویه فر مژه را تغییر دهید تا مژه‌ها بهتر فر شوند.
برای آنکه مژه‌ها بیشتر فر شوند، آنها را از پایین‌ترین بخش بگیرید، فر مژه را فشار دهید و سپس چند ثانیه نگهدارید. گیره را کاملاً آزاد کنید و آن را تا نیمه طول مژه‌ها به سمت بالا بچرخانید طوری که فرمژه موازی زمین باشد. دوباره مژه را فشار دهید. در نهایت، دستگاه فرمژه را به سمت نوک مژه‌ها ببرید و برای آخرین بار فشار دهید طوری که فرمژه تقریباً عمودی قرار گیرد.


19-    مژه‌ها را با لبه قاشق فر کنید.
اگر دستگاه فرمژه را ندارید، از یک قاشق فلزی استفاده کنید. لبه قاشق را بالای مژه بالایی خود قرار دهید طوری که پشت قاشق مقابل پلکتان باشد. سپس، با انگشت، به آرامی پایین مژه‌ها را به لبه قاشق فشار دهید تا حالتی مشابه دستگاه فرمژه را ایجاد کنید. درنهایت، لبه قاشق را در طول مژه حرکت دهید و دوباره مژه را فشار دهید تا فر کامل ایجاد شود.


20-    یک آینه دستی روی میز بگذارید، آرنج‌ها را دو طرف آن بگذارید و روی آینه خم شوید تا بتوانید مژه مصنوعی را به خوبی وصل کنید.
بعد از آنکه یک جفت مژه مصنوعی مناسب را برداشتید، آرنج‌ها را روی میز گذاشته و روی آینه خم شوید. این حالت باعث می‌شود دست‌ها یا بازوهای شما لرزش نداشته باشد و همچنین نسبت به کاری که می‌کنید دید بهتری خواهید داشت.

 

21-    مژه‌های مصنوعی خود را دور دسته یک برس آرایش بپیچید تا کمی انحنا پیدا کنند. به این ترتیب، راحت‌تر به شکل چشم شما درمی‌آیند.
اگر نمی‌توانید دو انتهای مژه‌ مصنوعی را به مژه‌های خود برسانید و بچسبانید، می‌توانید ابتدا آنها را کمی انحنا دهید تا در حین چسباندن راحت‌تر باشید.

 

22-    برای زدن چسب به مژه مصنوعی از نوک یک گوش پاک‌کن یا سنجاق موی تمیز استفاده کنید.
برای آنکه بهتر بتوانید میزان چسبی را روی مژه‌ها می‌زنید کنترل کنید، مقداری از چسب را روی گوش پاک‌کن یا سنجاق مو ریخته و بعد آن را به طور یکنواخت روی مژه مصنوعی پخش کنید. سپس، چند ثانیه صبر کنید تا چسب کمی سفت شود و بعد از آن استفاده کنید.

 

23-    یا، سعی کنید به جای زدن چسب به مژه مصنوعی، مستقیماً آن را روی پلک بمالید تا کارتان راحت‌تر شود.
اگر معمولاً نمی‌توانید چسب را به خوبی روی مژه بمالید، بهتر است که با چسب روی لبه پلک بالا خط بکشید، چند ثانیه صبر کنید تا کمی سفت شود و بعد مژه را روی آن بگذارید.

 

24-    مژه‌های مصنوعی را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید تا استفاده از آنها راحت‌تر شود.
کنترل یک مژه مصنوعی بلندتر دشوارتر است، بنابراین سعی آنها را بخش به بخش بکار بگیرید. ابتدا قسمت بیرونی را بگذارید و بعد به سمت گوشه داخلی چشم بروید. ممکن است مژه مصنوعی بیش از حد پر و بلند باشد و در این صورت می‌توانید مژه را روی بخش داخلی چشم نصب نکنید تا ظاهری طبیعی‌تر داشته باشد.

 

25-    بعد از آنکه مژه مصنوعی را گذاشتید، از خط چشم مایع مشکی استفاده کنید تا آن را با مژه‌های طبیعی خود هماهنگ کنید.
سعی کنید مژه مصنوعی را دقیقاً کنار خط مژه خود بگذارید، اما اگر به طور تصادفی کمی بین آنها فاصله افتاد –یا کمی از چسب مژه قابل مشاهده بود- آن را با خط باریکی از خط چشم مشکی بپوشانید. این کار خیلی ساده‌تر از آن است که کل مژه را دوباره بگذارید، و هیچکس هم متوجه تفاوت آنها نمی‌شود.

 

26-    برای برداشتن ساده مژه مصنوعی، یک توپ پنبه را در محلول پاک‌کننده آرایش خیس کرده و چند ثانیه روی پلک بگذارید تا چسب شل شود.
به جای آنکه مژه را با فشار و کشیدن جدا کنید، که می‌توانید به پوست حساس چشم آسیب بزند یا حتی مژه‌های طبیعی شما را خراب کند، یک توپ پنبه را در محلول بدون روغن پاک‌کننده آرایش خیس کنید و به مدت 20 ثانیه روی پلک بگذارید. این کار باعث می‌شود چسب و مژه مصنوعی نرم‌تر شده و ساده‌تر جدا شوند.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در جمالزاده

 

دسته بندی : هنر » گریم و زیبایی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب