سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

تجاوز جنسی در کشورهای گوناگون چه مجازاتی دارد

در تاریخ : 95.04.05

تجاوز جنسی در کشورهای گوناگون چه مجازاتی دارد

سرزمین آریایی : تجاوز جنسی یکی از منفورترین اعمال است که توسط برخی افراد که در حالات غیر طبیعی بسر می برند انجام و آثار شدید روانی و ضربه های روحی و جسمی و حتی مرگ را برای فردی که به او تجاوز شده در بر دارد. تجاوز جنسی به معنی انجام نزدیکی جنسی با فرد، بدون رضایت اوست. تجاوز جنسی در حقیقت تنها یک حمله فیزیکی و جنسی نیست؛ بلکه در عین حال حمله معنوی و حمله به شأن انسان است که در آن قربانی از حق خود محروم می‌گردد. این خشونت، هرچند همیشه قتل را به همراه نداشته باشد، عموماً تهدید به قتل را به همراه دارد. 

نزدیکی فرد بالغ با افراد کم‌سن و سال و کودکان، حتی اگر با رضایت او باشد، تجاوز محسوب می‌شود.

تشخیص تجاوز جنسی به عهده پزشک قانونی است و این تشخیص گاه به سبب فراوانی علایم ایجاد شده پارگی و خونمردگی بسیار ساده و گاه به علت نبود علامت مثبت تقریباً غیرممکن است.

۱. هند: از حبس ابد تا حکم اعدام

بعد از تصویب قانون ضد تجاوز در آوریل ۲۰۱۳، مجرمان به حبس (معمولا ۱۴ سال)، حبس ابد، و در موارد بسیار نادر به اعدام محکوم می‌شوند. این اصلاحیه هم‌چنین انواعِ دیگر تعرضات جنسی را نیز در بر می‌گیرد و آنها را در زمره‌ی تجاوز قرار می‌دهد.

۲. فرانسه: حبس از ۱۵ سال تا آخر عمر

کشور فرانسه در مورد تجاوز نسبت به کشورهای هم‌تراز خود قوانینی به شدت سخت‌گیرانه دارد. دادگاه‌های این کشور متجاوز را به ۱۵ سال زندان محکوم می‌کنند، که این محکومیت بر اساس میزان آسیب و خشونت جرم می‌تواند به ۳۰ سال یا حتی حبس ابد افزایش یابد.

۳. چین: از حکم اعدام تا اخته کردن

حکم تجاوز در کشور چین مرگ است؛ و برخی‌ها ممکن است این صلابت و تحکم را ستایش کنند. با وجود این، اعدام بدون برگزاری دادگاه صالح و عادل کاملا وحشیانه و دور از تمدن است. بر اساس شواهدی که حتی حکومت استبدادی این کشور نیز آنها را تایید کرده است، برخی از محکومان به تجاوز بعد از اجرای حکم اعدام بی‌گناه شناخته می‌شوند. متجاوزان را در برخی موارد در این کشور اخته نیز می‌کنند. ( اخته سازی به از بین بردن امکان زاد و ولد از طریق برداشتن دستگاه تولید مثل جاندار گفته می‌شود. اخته کردن در حیوانات برای کنترل جمعیت و نژاد بکار رفته و مانع از تولید مثل آنها به این روش می‌شوند. این روش در گذشته در بسیاری از کشورها از جمله عثمانی و ایران برای بهره برداری بیشتر از بردگان خصوصاً برای خدمت در اندرونی (حرمسرای) شاه و یا برای قطع نسل مخالفان سیاسی مورد استفاه قرار می‌گرفته و به شدت شایع بوده‌است.

اشتباه رایجی بین عموم است که وازکتومی را نیز اخته کردن می‌نامند. اما وازکتومی یکی از روش‌های دائمی پیشگیری از بارداری است و با اخته کردن که در گذشته انجام می‌شد تفاوت دارد. وازکتومی سبب از بین رفتن میل جنسی، قدرت جنسی و صفات ثانویه جنسی در فرد نمی‌شود.)

۴. عربستان سعودی: گردن زدن چند روز بعد از دستگیری

مجازات تجاوز به عنف در عربستان سعودی این‌گونه است که شخص متجاوز را بعد از تزریق داروهای بی‌حسی در ملا عام گردن می‌زنند. در حقیقت آنها همین مجازات را برای قاچاقچیان مواد مخدر نیز در نظر می‌گیرند، که خود نشان‌دهنده‌ی این حقیقت است که این رفتار و عادت وحشیانه در نظام این کشور ریشه دارد.

۵. کره‌ی شمالی: اعدام با جوخه‌ی آتش

دیکتاتورهای کره‌ی شمالی متجاوزان را به اعدام با جوخه‌ی آتش محکوم می‌کنند. خطوط عدالت در این کشور آن‌چنان مبهم و غیرروشن است که به راحتی مخالفان سیاسی‌شان را نیز تحت جرائمی نظیر تجاوز این‌گونه تیرباران می‌کنند.

۶. افغانستان: شلیک گلوله به سر یا به دار آویختن

متجاوزان در این کشور ظرف مدت ۴ روز بعد از دستگیری با شلیک گلوله به سرشان کشته می‌شوند یا به دار آویخته می‌شوند؛ نحوه‌ی اعدام به رای قاضی دادگاه بستگی دارد.

۷. مصر: به دار آویختن

مصر نیز از جمله کشورهایی است که فرد متجاوز را به اعدام محکوم می‌کنند؛ و حکم اعدام در این کشور با آویختن به دار اجرا می‌شود.

۸. ایران: به دار آویختن

متجاوزان در ایران به اعدام محکوم می‌شوند؛ گاهی اوقات حکم اعدام به وسیله‌ی طناب دار، و در برخی موارد به صورت سنگسار اجرا می‌شود. گاهی دیده می شود در فرهنگ ایران به دلیل برخی تفکرات قالبی و سنتی قربانی تجاوز نیز مورد بی‌مهری و بدرفتاری قرار می‌گیرد.

۹. اسرائیل: ۱۶ سال زندان

اگر شخصی در این منطقه به جرم تجاوز به یک زن گناهکار شناخته شود، تنها به ۱۶ سال زندان محکوم می‌شود. تعریف تجاوز در فرهنگ اسرائیل کاملا جامع و همه‌گیر است و اشکال مختلف تعرضات جنسی را در بر می‌گیرد.

۱۰. ایالات متحده‌ی امریکا: حبس ابد

حکم دادگاه برای متجاوزان در این کشور معمولا بستگی به این مسئله دارد که دادگاه مربوطه از قوانین ایالتی تبعیت می‌کند یا قوانین فدرال. بر اساس قوانین فدرال، مجازات این جرم می‌تواند از چند سال زندان تا حبس ابد متغیر باشد.

۱۱. روسیه: ۳ تا ۲۰ سال زندان

متجاوزان در روسیه معمولا به ۳ تا ۶ سال زندان محکوم می‌شوند. مدت محکومیت به حبس بر اساس میزان آسیب وارده یا شرایط دیگر از این قبیل می‌تواند تا ۱۰ سال، ‌و حتی در پرونده‌هایی نادر تا ۲۰ سال افزایش یابد.

۱۲. نروژ: ۴ تا ۱۵ سال زندان

نروژ نیز مانند فرانسه نسبت به تجاوز نگاهی سختگیرانه و دقیق دارد. طبق قانون این کشور، هرگونه رفتار جنسی با یک شخص بدون رضایت وی به منزله‌ی تجاوز تلقی می‌شود، و مجرم بر اساس میزان آسیب وارده به قربانی به ۴ تا ۱۵ سال زندان محکوم می‌شود. اگرچه این کشور دارای زندان‌هایی بسیار زیبا است!

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در قندی

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه