سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

خیابان تهران در کشور کره

در تاریخ : 95.02.28

خیابان تهران در کشور کره

سرزمین آریایی : پس از آغاز و گسترش روابط میان ایران و کره ، خیابانی بنام تهران ، در کشور کره نامگذاری شده است.

 

«علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در دیدار با «پارک نوهوانگ» رییس خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با بیان این مطلب گفت: ایران و کره از دیرباز روابط حسنه و دیرینه‌ای با یکدیگر داشته اند و موافقتنامه فرهنگی آنها به ٥٠ سال قبل برمی‌گردد.

 

وی با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور کره به ایران افزود: این سفر نقطه عطفی در گسترش روابط دو کشور محسوب می شود و با توجه به هیات عالی رتبه ای که رییس جمهور کره را در این سفر همراهی می کرد اسناد خوبی میان دو کشور به امضا رسید که در آینده ای نزدیک شاهد جهشی در روابط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، تجاری و ... میان دو کشور خواهیم بود.

 

جنتی ادامه داد: کشور کره با اینکه حرکت رو به توسعه را دیر شروع کرد ولی با سرعت بسیاری توانسته راه توسعه را طی کند و در دنیا از جایگاه خوبی برخوردار است.

 

وی با اشاره به سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نسبت به کره، افزود: این کشور در سیاست خارجی ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ما تنها به روابط تجاری و اقتصادی با آن فکر نمی کنیم بلکه به دلیل داشتن اشتراکات فرهنگی و هنری با این کشور به گسترش روابط فرهنگی با آن می اندیشیم.

 

جنتی در ادامه به نامگذاری خیابانی در ایران به نام سئول اشاره و کرد و گفت: در کره نیز خیابانی به نام تهران نامگذاری شده است و این اقدام نشان دهنده عمق روابط و علایق دو کشور است.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در دنیا از نظر کار خبری و اطلاع رسانی شاهد تحولات بسیاری هستیم به گونه ای که جهان از این منظر تبدیل به دهکده ای کوچک شده که با یک کلیک و اشاره در لحظه می توان به تمام دنیا ارتباط گرفت. بنابراین در این شرایط دسترسی سریع به اخبار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تحولات جهان در دنیای مجازی گفت: با توجه به تحولات سریع در فضای مجازی در آینده ای نزدیک شاهد تحولات بیشتری نیز در این حوزه خواهیم بود.

 

وی افزود: در چنین شرایطی بهره گیری از تجربیات یکدیگر چه در روابط دو جانبه و چه در چهارچوب سازمان های منطقه ای بسیار اهمیت دارد.

 

جنتی با تاکید بر اینکه ایران دارای سینمای پیشرفته ای است ادامه داد: می توان در زمینه فیلم های سینمایی نیز دو کشور همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشند و با اکران فیلم های ایرانی در کره به گسترش زبان و ادبیات فارسی نیز پرداخت.

 

رییس خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی: همکاری های فرهنگی دو جانبه منجر به شناخت دو ملت از یکدیگر می شود

 

در ادامه این دیدار رییس خبرگزاری یونهاپ کشور کره جنوبی گفت: کشورها با همکاری های فرهنگی دو جانبه با یکدیگر می توانند در معرفی آیین ها و سنت های خود تلاش کنند.

 

وی با اشاره به همکاری خبرگزاری کشور خود با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران افزود: رسانه های ایران در اخبار فرهنگی خود می توانند بیشتر به اطلاعات و اخبار فرهنگی کره بپردازند تا از این طریق بیشتر با آیین ها و فرهنگ کشور ما آشنا شوند.

 

پارک نوهوانگ گفت: از طریق همکاری های رسانه ای تبادل اخبار فرهنگی و هنری میان دو کشور بیشتر می شود و خبرگزاری ها در این زمینه می توانند موثر باشند.

 

 

 

 

ایسنا

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه