سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

عرضه قلیان بصورت تلفنی

در تاریخ : 95.02.26

عرضه قلیان بصورت تلفنی

سرزمین آریایی : هنگامی که تصمیم بر این است که انواع قلیان از سطح شهر جمع آوری شده و در اماکن عمومی استعمال نشود ، گروهی اقدام به توزیع انواع قلیان با یک تماس تلفنی در ب منزل و محل مورد نظر نموده اند که برخی از این قلیان ها نیز توسط لیوان پلاستیکی تهیه شده اند که در نتیجه نیازی به باز گرداندن آن نیست. در ادامه با نحوه انجام و مراحل توزیع توسط برخی از افراد در این زمینه آشنا شوید.

هر روز به تعداد تراکت هایی که قلیان های تلفنی را تبلیغ می کنند اضافه می شود و در آخرین نمونه این نوع تبلیغات قلیان، فرد تبلیغ کننده برند خود را «دود فوری یا فست دود» معرفی کرده که در کمترین زمان ممکن، قلیان را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این طور به نظر می رسد که اگر با این موضوع مقابله نشود، در آینده نزدیک تمام فست فودهای شهر که تعدادشان اندک نیز نیست، جای خود را به فست دودها خواهند داد. 

در این ارتباط،  گفت و گوهای کوتاهی را با برخی از صاحبان ایده قلیان تلفنی انجام داده ایم

 

یعقوب، شاگرد یکی از قهوه خانه داران تهران است. وی در گفت و گو در رابطه با اجرای طرح قلیان تلفنی در قهوه خانه شان می گوید: قهوه خانه ما در خیابان شریعتی واقع شده اما صاحب کار من زمانی به این نتیجه رسید که باید سیستم قهوه خانه تلفنی را هم فعال کنیم. به همین خاطر یک پیک موتوری استخدام کردیم و در سطح منطقه، قلیان ها را به در خانه های افراد می بردیم.

شاگرد جوان گفت: آن زمان تراکت هایی را در سطح گسترده پخش کردیم و خوشبختانه این تراکت ها مورد علاقه افراد قرار گرفته و در فضای مجازی هم منتشر شدند. بعد از آن بود که افراد به تلفن هایی که اعلام کرده بودیم پشت سر هم زنگ می زدند و ما نوع دیگر فعالیت خود را آغاز کردیم.

یعقوب با اشاره به تحویل قلیان در سراسر شهر تهران می گوید: بعد از اینکه تماس های زیادی با صاحب کار من برقرار شد و از نقاط مختلف تهران تقاضای قلیان دریافت کردیم، تعداد پیک هایمان افزایش یافته و رزقمان نیز رونق یافت اما بعد از مدت زمانی صاحب کار من به جرم توزیع قلیان دستگیر شد.

وی می افزاید: 6 ماه زندان برای صاحب کار من در نظر گرفته شد اما در غیاب او، ما کار را ادامه داده ایم و هنوز هم برای مردم قلیان تلفنی سرو می کنیم.

یعقوب در خصوص قیمت قلیان های تلفنی عرضه شده می گوید: قیمت قلیان های ما 80 هزار تومان است و بعد از اینکه با ما تماس گرفته شود قلیان را به در منازل افراد می بریم. 4 ساعت بعد هم قلیان را تحویل می گیریم. اگر افراد بخواهند یک شب قلیان در منازلشان بماند، قیمت قلیان 100 هزار تومان می شود.

 

در میان منوی قلیان های تلفنی، مبالغ اندک تری هم دیده می شود. یکی از تراکت های پخش شده در سطح شهر تهران، مرتبط با فردی است که در محدوده خیابان فردوسی به مشتریان خود قلیان می دهد.

وی در گفت و گو در رابطه با قیمت قلیان هایی که عرضه می کند می گوید: قیمت قلیان های ما 10 تا 20 هزار تومان است و در سطح منطقه قلیان عرضه می کنیم. هر زمان که با ما تماس گرفته شود، 10 دقیقه بعد قلیان در خانه افراد خواهد بود و سفارش دهندگان، دو ساعت زمان دارند که قلیان را تحویل دهند.

وی با تاکید بر استقبال زیاد بانوان از طرح قلیان تلفنی می گوید: بیشتر مشتریان ما را بانوان تشکیل می دهند و به این خاطر که آنها نمی توانند در قهوه خانه ها حاضر شده و قلیان ارزان قیمت بکشند، از سیستم قلیان تلفنی که به نسبت بسیاری از سفره خانه ها ارزان تر است استقبال می کنند.

 

قلیان های تلفنی تنها در سطح شهر تهران رواج پیدا نکرده اند بلکه این طرح اکنون در بسیاری از کلان شهرهای کشور نیز مورد توجه قرار گرفته و افرادی که دوست دارند در خانه قلیان بکشند، بدون توجه به مضرات بسیار آن، با تماس با یک شماره تلفن قلیان را در خانه شان تحویل می گیرند.

اسماعیل، صاحب یکی از قلیان های تلفنی است که خودرو سمند او اکنون به یک سفره خانه سیار تبدیل شده است.

وی که ساکن شهر تبریز است در این ارتباط می گوید: وقتی جوانان زیادی را می دیدم که برای کشیدن قلیان حاضر هستند مبالغ زیادی را صرف کنند، به این نتیجه رسیدم که یک قهوه خانه سیار راه بیاندازم. اکنون در خودرو شخصی ام قلیان آماده می کنم و شماره تلفنم را نیز در سطح شهر پخش کرده ام.

وی می افزاید: بیشتر مواقع در کنار پارک های بزرگ شهر ساکن می شوم و در صندوق عقب ماشینم به مردم قلیان می دهم. اگر هم سفارش تلفنی داشته باشم، قلیان را در سراسر شهر برای علاقه مندان می برم.

اسماعیل با اشاره به قیمت قلیان هایی که عرضه می کند می گوید: قیمت قلیان های من 15 هزار تومان است و به همراه قلیان، خرما و پاستیل نیز در اختیار مشتریانم قرار می دهم. اگر هم افرادی که قلیان سفارش می دهند چای بخواهند، بابت یک فلاسک چای از آنها 5 هزار تومان دیگر هم می گیرم.

 

رواج قلیان تلفنی در کشور در شرایطی است که گفته می شود هر بار مصرف قلیان معادل وارد کردن مواد سمی ۱۲۵ نخ سیگار به بدن است و مضرات آن بارها و بارها گزارش شده است و

اگر فرد غیرسیگاری، یک ساعت نزد فردی که قلیان مصرف می کند بنشیند مانند آن است که معادل شش تا هشت نخ سیگار مصرف کرده است.

 

در کنار قلیان های تلفنی، مصرف قلیان های یک بار مصرف نیز در کشور رواج پیدا کرده است. قلیان هایی که بدنه آنها را یک لیوان پلاستیکی تشکیل داده و دیگر نیاز نیست فرد تحویل دهنده قلیان به دنبال قلیان خود بیاید. 

 

در این شرایط نیاز است مسئولان ورود جدی تری به آسیب های اینچنینی که می توانند به سلامت جوانان لطمه وارد کنند داشته باشند و جلو رواج چنین آفت هایی را در جامعه بگیرند.

 

 

 

منبع: میزان

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه