سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

Wounderland جاذبه ای رویایی شبیه واقعیت

در تاریخ : 95.02.20

 

Wounderland جاذبه ای رویایی شبیه واقعیت

سرزمین آریایی : اگر به کشور آلمان سفر کرده اید و یا قصد سفر به این کشور را دارید ، حتما شهر عجایب در شهر هامبورگ را دیده و یا ببینید. این دهکده مدل ، برگرفته از چند کشور اروپایی و آمریکایی است که چندین رکورد گینس را به نام خود ثبت کرده و یکی از زیباترین جاذبه های کشور آلمان است.

 شهر عجایب یا Wounderland یک دهکده مدل است که در سال 2001 توسط برادران دوقلو «گریت» و «فردریک» براون ساخته شده. این شهر که اکنون بزرگتر از یک دهکده مدل است، شهرهایی از اروپا و آمریکا را شبیه سازی میکند. از جمله نکته های جالب این شهر مینیاتوری این است که بخشی از لاس وگاس، فستیوال موسیقی راک، و نمای شب را در بر دارد.

این شهر کوچک رکوردهایی را نیز در اختیار دارد. از جمله بزرگترین خط آهن و فرودگاه مدل که هر دو در کتاب رکوردهای گینس سال 2016 به ثبت رسیده است.

 

Wounderland جاذبه ای رویایی شبیه واقعیتWounderland جاذبه ای رویایی شبیه واقعیت

 

اخیرا گوگل با شرکت Ubilabs همکاری کرده است تا تکنولوژی Street View خود را برای کشف نقطه ها و محله های ناشناخته این شهر مینیاتوری به کار بگیرد. شهری که جذابیت های فراوانی دارد که ممکن است همه آنها نادیده گرفته شوند.

بر همین اساس دوربین های Fish Eye گوگل بر روی اسباب بازی های خودرو و قطار سوار شدند تا نمایی کامل از این شهر را که به شکل کلی در اینجا قابل مشاهده است، بدست دهند.

جالب تر از همه این است که این شهر حاوی 900 قطار و لوکوموتیو، 900 علامت راهنمایی، 3500 ساختمان و 200 هزار نفر جمعیت است و همچنان در حال گسترش و توسعه!

تمامی عملکردهای خط آهن این شهر توسط 40 رایانه رصد و کنترل میشود و تقریبا در هر روز بین 50 تا 60 حادثه در این خط راه آهن اتفاق می افتد که نیازمند رسیدگی است.

فرودگاه Kuffingen که بین کوه های آلپ و Harz در شهر خیالی Kuffingen قرار دارد، 10 هزار سکنه دارد. این شهر واقع در هامبورگ است که ابعادی به بزرگی 494 فوت مربع دارد طی هفت سال و با هزینه ای بالغ بر 5 میلیون دلار ساخته شده.

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب