سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

چگونه برای انجام کاری که تردید داریم قرعه بکشیم

در تاریخ : 95.01.04

چگونه برای انجام کاری که تردید داریم قرعه بکشیم

 

سرزمین آریایی : برخی اوقات در انجام دادن کاری و انتخاب بهترین گزینه مردد میمانیم و به نحوی فال و ... میگیریم تا یکی را برگزینیم . در ادامه راجع به نحوه قرعه کشی و انتخاب یک گزینه براساس روایات دینی آشنا شوید. 

اگرچه قرعه با هر روشی که درصد احتمال در آن مساوی باشد، امکان‌پذیر است، اما روش‌هایی نیز برای این کار در روایات پیشنهاد شده است؛ از جمله آنچه در روایت ذیل آمده است:
شخصی قصد سفری تجاری را داشت اما در رفتن به یمن و یا مصر مردد بود، او می‌گوید برای رفع تردید، به حضور امام صادق(ع) رسیدم و حضرتشان پیشنهاد قرعه را مطرح نمودند. چگونگی قرعه‌کشی را نیز از امام جویا ‌شدم که ایشان ‌فرمود: در کاغذى بنویس: «بسم اللَّه الرّحمان الرّحیم. اللّهمّ إنّه لا إله إلّا أنت عالم الغیب و الشّهادة أنت العالم و أنا المتعلّم، فانظر فی أیّ الأمرین خیرا لی حتّى أتوکّل علیک و أعمل به». (به نام خداوند بخشاینده‏‌ى مهربان؛ خداوندا، جز تو معبودى نیست. داننده‌‏ى نهان و آشکارى. تو دانایى و من دانش آموز. بنگر کدام یک از این دو کار برایم بهتر است تا به تو توکّل و بر طبقش عمل کنم). بعد - به دنبال دعای گذشته - بنویس: «مصر؛ إن شاء اللَّه».
سپس در کاغذی دیگر - پس از نوشتن همان دعایى که در کاغذ اوّل نوشتى- بنویس: «یمن؛ إن شاء اللَّه».
سپس در کاغذی دیگر (کاغذ سوم) پس از نوشتن دعایی که در دو کاغذ قبل بود، بنویس: «آن (کالا) را نگه می‌دارم و به هیچ‌یک از آن دو کشور نمی‌فرستم». بعداً آن برگ‏هاى‏ کاغذ را جمع کن و به دیگرى بده تا مخلوط کند و از تو پنهان دارد. پس دستت را پیش ببر و یکى از سه برگه را بردار. هر کدام به دستت آمد، با توکّل بر خدا، به آنچه در آن است عمل کن؛ إن شاء اللَّه.
با استفاده از این روایت، می‌توان پیشنهاد داد که گزینه‌های مورد تردید را در کاغذهای مختلف و بعد از نگارش دعای فوق نوشته و بعد از مخلوط کردن آنها، یکی برداشته شود.
اسلام
دسته بندی : مطالب خواندنی » مذهبی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه