سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

حذف این مواد خوراکی برای داشتن شکمی متناسب

در تاریخ : 95.01.04

حذف این مواد خوراکی برای داشتن شکمی متناسب

 

سرزمین آریایی : اکثر زنان و مردان از چاقی و بخصوص داشتن شکم بزرگ رنج میبرند و بدنبال راهی برای کوچک کردن و رسیدن به اندامی متناسب هستند که در ادامه چند خوراکی که با حذف آنها میتوانید به شکمی کوچک و اندامی زیبا برسید را به شما معرفی میکنیم.

 

1- غلات تصفیه شده.

اگر شما مطمئن نیستید این مواد غذایی چه دسته میباشند لازم است تا برخی از انواع آن را نام ببریم. برنج سفید، نان سفید، پاستای سفید و ... مواد غذایی مشابه. در مقابل آن میتوانید از گندم کامل و برنج قهوه ای نام برد. تحقیقات دانشمندان دانشگاه پنسلوانیا نیز این مسله را تائید نموده اند که افرادی با مواد غذایی شامل گندم کامل، میوه و مواد غذایی سبوس دارد علاوه بر موفقیت بیشتر در کنترل وزن از چربی شکم نیز بیشتر در امان مانده اند.

 

2-  مواد غذایی حاوی فراورده های سیب زمینی

تحقیقات مجله پزشکی انگلیس نیز در یک تحقیق که بر روی بیش از 120 هزار زن و مرد بالای 20 سال انجام داد این مسله را اثبات کرد که بیشتر افرادی که در این جمعیت با افزایش وزن روبرو بوده اند به صورت معنی داری مصرف فراورده های سیب زمینی سرخ شده (همچون فرنچ فرایز و چیپس ) بیشتری نسبت به سایرین استفاده نموده اند.

 

3- گوشت قرمز و یا فروآورده های آن

تحقیقات مجله تغذیه کلنیکی که بر روی 370 هزار نفر صورت پذیرفت موید آن است که افرادی که به صورت روزانه و منظم حتی در مقدار کم گوشت قرم یا فراورده های مشابه آن را استفاده میکنند بیشتر در معرض چاقی و اضافه وزن میباشند. توصیه این دانشمندان مصرف کنترل شده این ماده غذایی میباشد. البته حذف گوشت به صورت کامل به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

 

4- کیک های خامه ای

میزان بالای کالری به همراه چربی های ترانس نه تنها برای سلامتی مضر میباشند بلکه باعث افزایش وزن و انباشتگی چربی در ناحیه شکم نیز میشود. FDA این ماده غذایی را از اقلام ناسالم و با ریسک سلامتی بالا میدانند. لازم به توضیح است که چربی های ترانس نه تنها باعث افزایش وزن میشوند بلکه مسئول اصلی انتقال سایر چربی ها به ناحیه شکم نیز میباشند. البته چربی های ترانس تنها در خامه وجود ندارند و پیتزاهای منجمد شده و اغلب مواد غذایی سرخ شده دارای این نوع از چربی های میباشند.

 

5- نوشابه های رژیمی

بله درست متوجه شدید. نوشابه هایی که ادعای آنها کاهش وزن شما میباشد با تغییراتی که در مقاومت انسولینی و سطح انسولین و گلوکز خون دارند نه تنها موجب کاهش وزن در طولانی مدت نمیشوند بلکه باعث افزایش چربی در ناحیه شکم و اضافه وزن نیز شده اند. تحقیقات در دانشگاه ویزمان با پزوهش بر روی سه نوع از نوشابه های رژیم اثرات مضر این نوشابه ها را که در نتیجه مواد قندی مصنوعی بوده است را در افرادی بالای 60 سال نیز به اثبات رسانیده است.

 

 

 

 

 

مجلهعلومورزشی

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه