سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

با مایکرویو این دلمه خوشمزه را بپزید

در تاریخ : 95.03.25

 با مایکرویو این دلمه خوشمزه را بپزید

سرزمین آریایی : این دلمه ها برای 4 نفر در نظر گرفته شده اند ، و در صورتی که به تعداد بیشتری نیاز دارید ، مقدار مواد را 2 یا 3 برابر کرده و به همان میزان ، دلمه ها را افزایش دهید. بعنوان یک وعده غذایی کامل و همراه با ماست مخطوط شده باسیر و یا ماست موسیر بسیار دلچسب و لذیذتر خواهد بود .

 

مواد لازم :

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم
فلفل سبز دلمه ای: ۴ عدد
سبزی دلمه: نصف فنجان
برنج: نصف فنجان
لپه: ۱/۳ فنجان
پیاز داغ: ۳ قاشق سوپخوری
رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق سوپخوری
کره: ۳۵ گرم
زعفران: نصف قاشق مرباخوری
آب: ۱ فنجان
نمک و فلفل: به اندازه

طرز تهیه

لپه را ۲ ساعت خیس کرده، بعد آن را همراه یک لیوان آب به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰% بدون در، داخل مایکروفر بگذارید. برنج را شسته به ظرف لپه اضافه کنید و دو برابر حجم برنج روی آن آب ریخته و کمی کره و نمک به آن اضافه کنید. و به مدت ۱۵دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار دهید. گوشت چرخ کرده، پیاز داغ، نمک و فلفل را در یک ظرف مناسب ریخته و خوب مخلوط کنید. و به مدت ۵ دقیقه با دمای قبلی در مایکروفر قرار دهید.
در این فاصله آن را یک بار هم بزنید. مقداری رب گوجه را با آب جوش رقیق کرده و به آن زعفران و کره اضافه کنید و به مدت ۴ دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید.
بعد تمامی مواد فوق را در یک ظرف بزرگ همراه سبزی دلمه خوب مخلوط کنید. سر فلفل ها را به شکل دایره ببرید و داخل آنها را خالی کنید. داخل آنها را با مایه دلمه آماده شده پر کرده و بعد سر فلفل ها را گذاشته و آنها را در یک ظرف مناسب بچینید. و مقداری از سس گوجه فرنگی را روی آن ریخته، درب ظرف را گذاشته و آن را به مدت ۲۰ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر پخته و نوش جان کنید.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در 30 تیر

 

دسته بندی : هنر » آشپزی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب