سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

سایه 44 ساله طلسم المپیک بر فوتبال ایران

در تاریخ : 94.11.02

سرزمین آریایی : تیم‌های فوتبال امید ایران و ژاپن در چارچوب رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی انتخابی المپیک 2016 ریو، از ساعت 17 به وقت تهران در ورزشگاه لخویا دوحه به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان 90 دقیقه تلاش دو تیم حاصلی نداشت و تساوی بدون گل باعث شد وقت‌های اضافه تعیین کننده تیم پیروز باشد،‌ که مهاجم تعویضی ژاپنی‌ها موفق شد در دقیقه 96 تیم خود را با یک گل پیش بیندازد. در دقیقه 108 نیز شویا ناکاجیما به زیبایی هرچه تمام‌تر دروازه اخباری را برای دومین بار باز کرد. یک دقیقه بعد نیز همین بازیکن با پشت سر گذاشتن دو مدافع تیم ایران با شوتی بسیار محکم دروازه ایران را برای سومین بار باز کرد.

 

 

شکست تیم ملی امید ایران

 

نیمه نخست

تیم ایران که بازی را خیلی تهاجمی آغاز کرده بود، در دقیقه 2 توسط ارسلان مطهری صاحب یک موقعیت مناسب شد. مطهری با جا گذاشتن دفاع آخر ژاپنی‌ها از پشت محوطه جریمه شوت خود را راهی دروازه ژاپنی‌ها کرد که با عکس‌العمل دروازه‌بان آن‌ها توپ به کرنر رفت.

 

 

دیدار تیم‌های امید ایران و ژاپن

 

 

از روی همین ضربه کرنر بود که علی کریمی در دقیقه سوم صاحب یک موقعیت بسیار مناسب شد که با بی‌دقتی تمام ضربه سر خود را با اختلاف به بالای دروازه فرستاد.

 

در دقیقه 6 بازی ژاپنی‌ها صاحب یک ضربه کرنر شدند. مهاجم ژاپن ضربه سر خود را به سمت دروازه اخباری فرستاد که با واکنش عالی دروازه‌بان تیم ایران توپ مجددا به کرنر رفت.

 

در دقیقه 26 نیز کوبو مهاجم دورگه ژاپنی‌ها از سمت راست محوطه جریمه توپ را به گوشه چپ دروازه اخباری فرستاد که ضربه‌اش با اختلاف کمی به اوت رفت.

 

مطهری در دقیقه 36 با اشتباه مدافع آخر ژاپنی‌ها صاحب یک موقعیت بسیار مناسب شد که با بی‌دقتی توپ خود را به اوت زد تا یک موقعیت بسیار مناسب دیگر برای ایران از دست برود.

 

نیمه دوم

 

در نیمه دوم باز هم تیم ایران سرتر از حریف صاحب نام آسیایی خود در زمین مسابقه بود. میلاد محمدی در دقیقه 56 با زدن ضربه سر توپ ارسالی را که از سمت راست به روی دروازه آمده بود به دیرک دروازه کوبید تا یک موقعیت بسیار خوب دیگر در کمال ناباوری برای ایرانی‌ها از دست برود.

 

2 دقیقه بعد نیز ارسلان مطهری شوتی را روانه دروازه تیم فوتبال ژاپن کرد که در چارچوب نبود و توپ به اوت رفت.

 

دقیقه 82 تاکوما به جای کوبو برای ژاپن وارد زمین شد و در دقیقه 88 نیز این تیم دومین تعویض خود را انجام داد و یوتا تویوکاوا به جای شینیا یاجیما به زمین آمد.

 

در دقیقه 85 بازی بود که ژاپنی‌ها صاحب یک موقعیت مناسب شدند که نقی‌زاده موفق شد توپ ارسالی را قطع کند و اجازه ندهد که یک موقعیت خطرناک بر روی دروازه ایران ایجاد شود.

 

در این دیدار دانشگر در دقیقه 32 و ثاقبی در دقیقه 67 با کارت زرد داور جریمه شدند.

 

محسن کریمی در دقیقه 86 بازی به جای میلاد محمدی به زمین مسابقه آمد تا اولین تعویض تیم ایران انجام شود.

 

 

دیدار تیم‌های امید ایران و ژاپن

 

 

وقت‌های اضافه

 

در دقیقه 96 بازی بود که تیم ژاپن موفق شد توسط بازیکن تعویضی خود به گل اول بازی دست یابد. یوتا تویوکاوا بازیکن شماره 14 ژاپن موفق شد توپ ارسالی از سمت چپ دفاع ایران را با ضربه سر به درون دروازه بفرستد.

در دقیقه 99 بود که ارسلان مطهری باز هم صاحب یک موقعیت گل شد اما نتوانست باز هم از این فرصت استفاده کند و توپ را با بی‌دقتی به بیرون فرستاد.

 

در دقیقه 104 بود که محسن کریمی صاحب یک موقعیت تک به تک با دروازه‌بان ژاپن شد که گلر حریف با یک واکنش بسیار خوب مانع از رسیدن ایران به گل شد.

 

در دقیقه 108 بازی بود که بازیکن شماره 10 تیم ژاپن موفق شد به زیبایی دروازه اخباری را باز کن. او که متوجه شده بود دروازه‌بان ایران چند قدم به جلو آمده توپ را با کاتی زیبا به گل تبدیل کرد تا شویا ناکاجیما زننده گل دوم این دیدار باشد.

 

2 دقیقه بعد همین بازیکن ریزنقش دو مدافع ایرانی را پشت سر گذاشت و با ضربه‌ای مهلک دروازه اخباری را برای سومین بار باز کرد تا امیدهای ایران برای صعود به جمع 4 تیم مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک به یاس محض تبدیل شود.

 

محسن کریمی در دقیقه 118 بازی نیز صاحب یک موقعیت تک به تک با دروازه‌بان حریف شد که توپ را به دیرک دروازه ژاپن زد.

 

محمد خاکپور برای دیدار مقابل تیم فوتبال امید ژاپن از ابتدا محمدرضا اخباری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، وحید حیدریه، علی عبدالله زاده، علی کریمی، علیرضا نقی زاده، شاهین ثاقبی، مهدی ترابی، میلاد محمدی و ارسلان مطهری را روانه میدان کرده بود.

 

این سنگین‌ترین شکست فوتبال ایران مقابل ژاپن در تاریخ مصاف‌های دو تیم چه در رده بزرگسالان و چه در رده امید بوده است.

 

 

 

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه