سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

با این نکات ، کودکی خلاق داشته باشید

در تاریخ : 94.10.17

با این نکات ، کودکی خلاق داشته باشید

 سرزمین آریایی : خلاقیت زمانی بروز میکند که حمایت ، تشویق و همراهی والدین را با خود داشته باشد . کودک شما هم از بهره هوش کافی برخوردار است پس نگران  نباشید. مگر در مواردی که پس از مشاهدات مکرر و تائید پزشک ، مشخص شود نسبت به سایرین از هوش کمتری برخوردار است که مطمئن باشید در این موارد هم ، با حمایت والدین ، خلاقیت وابتکار در کودک حتما نمایان خواهد شد و نتایج مثبت حاصل میشود. در ادامه مواردی در گفتگو با ناهید ازغندی ، روانشناس کودک مطرح شده که میتواند کمک شایانی به بروز خلاقیت کودک نماید و شاید والدین و مربیان نسبت به آن بی توجه باشند .
هرگز کودک را تحقیر نکرده و زمانی که کاری را نتوانسته به درستی انجام دهد او را با کلماتی که مفهوم شکست داشته و یا بیانگرعدم موفقیت و ناتوانی او در کارها بوده را بکار نبرید.
ازغندی تصریح کرد: با کودک خود مهربان بوده و در صورت امکان با در اختیار قرار دادن شرایطی نظیر بردن به کلاس‌های مختلف موسیقی، نقاشی، خطاطی، طراحی و... کمک به رشد خلاقیت او را در زمینه‌های مختلف کنید همچنین تشویق کارهای خلاقانه و و به نمایش گذاشتن آن‌ها توسط والدین بسیار اهمیت دارد.
این روانشناس کودک در پایان تأکید کرد: اجازه دهید کودک خودش باشد و او را از انجام کارهای به اصطلاح مخالف با جنسش منع نکرده مثلا زمانی که دختری ماشین بازی و یا پسرس عروسک بازی می‌کند، او را مورد تمسخر قرار نداده و هیچوقت در میان اطرافیان خصوصا همسالان، فرزند خود را تحقیر و نصیحت نکنید.
وایجیسی
دسته بندی : کودک و نوجوان » سلامت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه