سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

این هنرمند ، پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را طراحی میکند

در تاریخ : 94.10.15

این هنرمند ، پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را طراحی میکند

سرزمین آریایی : با فرارسیدن جشنواره فیلم فجر ، طی مراسمی ، طراح پوستر این جشنواره نیز انتخاب شد.
مصطفی اسداللهی درباره حاشیه به‌وجود آمده درباره معرفی طراح پوستر سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: گاهی پوستر، یک طراح اصلی و مدیر هنری دارد که با یک تیم طراح تصویرساز یا خطاط، پروسه‌ی طراحی آن را به اجرا درمی‌آورد. در این صورت ایده‌پرداز اصلی و مدیر هنری به‌عنوان طراح پوستر معرفی می‌شود.

او ادامه داد: در این موارد مرسوم است که در امضای پوستر و معرفی عوامل آن، علاوه بر نام طراح اصلی و مدیر هنری، نام تصویرساز و خطاط یا حتی عکاس هم ذکر شود.

اسداللهی همچنین بیان کرد: گاهی هم ممکن است در تولید پوستر، یک «مدیر خلاقیت» حاضر باشد که فکر اولیه را بدهد و افراد دیگری این ایده را به اجرا درآورند. مدیر خلاقیت معمولا مضمونی را برای پوستر یک جشنواره خاص ارائه می‌کند که محور اصلی کار باشد و اگر خودش به‌طور مشخص روی پروژه مدیریت نداشته باشد، نمی‌توان او را به‌عنوان مدیر هنری معرفی کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در اینجا اجراکننده‌ی طرح، آن را پیش می‌برد. در این موارد معمولا از قبل، توافق‌هایی بین مدیر خلاقیت و اجراکننده‌ی طرح می‌شود تا مشخص باشد که در نهایت، پوستر به نام چه کسی معرفی شود و امضای چه کسانی پای آن باشد.

این گرافیست همچنین گفت: در معرفی پوستر باید این مسائل رعایت شود؛ معمولا کسانی که ایده می‌دهند، اجرا می‌کنند یا از عکس گرفته‌شده توسط آن‌ها در پوستر استفاده می‌شود، در آن پوستر سهیم هستند و حق دارند.

در مراسم رونمایی از پوستر سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر «مجید برزگر» به‌عنوان طراح این پوستر معرفی شد که این اقدام، اعتراض بزرگمهر حسین‌پور - تصویرگر پوستر جشنواره - را درپی داشت.

 

این هنرمند ، پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را طراحی میکنداین هنرمند ، پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را طراحی میکند

 

 

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه