سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

این نوشیدنی برای علاقمندان به خواب بیشتر

در تاریخ : 94.09.23

این نوشیدنی برای علاقمندان به خواب بیشتر

سرزمین آریایی : به هر دلیلی ممکن است نتوانیم به خوبی در زمانی که برای خوابیدن تعیین کرده ایم ، بخوبی نخوابیده و یا خیلی زودتر بیدار شویم و دیگر خوابمان نبرد. برخی از افراد در این زمان از انواع قرص ها و یاشربت های شیمیایی استفاده میکنند که مطمئنا دارای مضراتی هستند که در دراز مدت و یا زمانی کوتاهتر ، خود را بروز میدهند. در این مقاله یک نوشیدنی کاملا طبیعی و بدون هیچ ماده مضرو حتی بسیار نافع را به شما پیشنهاد میدهیم که این مساله را حل خواهد کرد.

محققان طی تحقیقاتی دریافته‌اند که نوشیدن عصاره‌ی گیلاس دو بار در روز باعث می‌شود بتوانید هر شب ۹۰ دقیقه اضافه‌تر بخوابید. آنها در این تحقیق، از هفت فرد بزرگسال که مشکل بی‌خوابی داشتند خواستند که به مدت دو هفته و روزی دو بار، عصاره‌ی گیلاس بنوشند و دو هفته بعد از آن هم هیچ عصاره‌ای ننوشیده و دو هفته بعد از آن یک عصاره دیگر در قالب دارونما بنوشند. محققان بعد از این آزمایش‌ها دریافتند که مصرف عصاره‌ی گیلاس در مقایسه با مصرف دارونما، باعث شد که این افراد بتوانند شب‌ها ۸۴ دقیقه اضافه‌تر بخوابند.
عصاره‌ی گیلاس منبع طبیعی هورمون ملاتونین و آمینواسیدی به نام تریپتوفن است که هر دو مسئول چرخه‌ی خواب و بیداری فرد هستند. محققان می‌گویند که رنگدانه‌های قرمز موجود در گیلاس –که به آن پروآنتوسیانیدین می‌گویند- حاوی آنزیمی است که باعث کاهش التهاب و کم شدن میزان تجزیه‌ی تریپتوفن شده و این باعث می‌شود که بیشتر بتواند در بدن فعالیت داشته باشد.


محققان برآورد کرده‌اند که بیش از یک سوم افراد بزرگسال بالای ۶۵ سال در آمریکا مشکل بی‌خوابی دارند، یعنی بیش از سه شب در هفته را با دشواری می‌خوابند. آنها می‌گویند نوشیدن عصاره‌ی گیلاس روشی سالم‌تر و مطمئن‌تر نسبت به مصرف بسیار از داروها برای درمان مشکل خواب است.

 

 

 

 webmd

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه