سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

موفقیت در کار آفرینی با این ترفندها

در تاریخ : 95.05.16

 

موفقیت در کار آفرینی با این ترفندها

سرزمین آریایی : با توجه به اینکه امروزه میزان استخدام دولتی و یا غیر دولتی معتبر و ... بسیار کاهش پیدا کرده و اغلب جوانان با معضل بیکاری دست به گریبان هستند ، لذا کار آفرینی ، در هر زمینه ای ، وتوجه به این  مساله که جوانان از هوش و ذهن خلاقی برخوردار هستند ، این مساله را حل می کند. لازم است بدانید که فقط کار آفرینی و شروع کار جدید ، کافی نیست بلکه برای کسب موفقیت  در حرفه جدید ، میبایست برخی نکات را رعایت کنید تا موفقیت ، نتی

کارآفرینی از بسیاری جهات رسیدن به استقلال است. شما رئیسی نخواهید داشت، هیچ ناظر و همکاری روی برنامه کاری و موفقیت‌هایتان نظارت نخواهد کرد. در عوض سرنوشت‌تان در دستان خودتان خواهد بود و برای تمام کارهایی که خواهید کرد تنها به خودتان پاسخگو هستید.
با این وجود این استقلال می‌تواند مایه دردسر هم باشد. در حقیقت با اینکه کارآفرینی فعالیتی مستقل محسوب می‌شود، موفق‌ترین کارآفرینان دنیا بدون کمک اطرافیان خود نمی‌توانستند به جایگاه فعلی خود برسند. شما به‌عنوان کارآفرین خودتان تصمیم می‌گیرید و مسیرتان را انتخاب می‌کنید، اما اگر می‌خواهید به نهایت اثربخشی و اثرگذاری ممکن خود برسید، باید روی کمک این چند نفر حساب کنید.

یک راهنمای مورد ستایش
راهنما‌ها منابع جدایی‌ناپذیر کارآفرینان محسوب می‌شوند، مخصوصا اگر برای اولین‌بار است که کسب‌وکاری راه می‌اندازید. اغلب کارآفرینان دنیای کسب‌وکار، در گذشته کسب‌وکار‌های متعددی داشته‌اند، اشتباهات بیشتری مرتکب شده‌اند و بیش از آنچه تصورش را بکنید درس گرفته‌اند. راهنمای شما در کسب‌وکار به شما توصیه‌های ارزشمندی خواهد کرد و هر جا احتیاج داشتید، بینش و راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد. آنها از طرف دیگر به دلیل ارتباطات و منابعی دارند که می‌توانند هنگام بنا کردن زیرساخت‌های کسب‌وکار به شما کمک کنند.
حتما راهنمایی پیدا کنید که مورد ستایش شماست و به او اعتماد دارید. اگر چنین کسی را در اختیار دارید، می‌تواند سال‌ها شما را در مسیر درست هدایت کند. اما اگر برای پیدا کردن راهنمایی مناسب برای کسب‌وکار خود دچار مشکل هستید، در شبکه‌های اجتماعی به دنبال کارآفرینان پرسابقه صنعت و منطقه خود بگردید. می‌توانید شرکت در جلسات شبکه‌سازی و صحبت کردن با کسانی را که با آنها مواجه می‌شوید، نیز امتحان کنید.

شرکایی شایسته احترام
برای مدیریت کسب‌وکار خود چه به دنبال مدل شراکتی باشید و چه به دنبال پیدا کردن کسب‌وکار‌های دیگری که بتوانید از نیرویشان بهره بگیرید، پیدا کردن شرکایی شایسته احترام برای بالا بردن شانس موفقیت‌تان به‌عنوان یک کارآفرین اهمیتی حیاتی دارد. شراکت کسب‌وکار اگر بر مبنای احترام متقابل شکل بگیرد، احتمال تسلیم شدن در برابر نقطه ضعف‌های معمول کار مثل اختلاف نظر، سوءاستفاده یا خودخواهی کاهش خواهد یافت.
پیدا کردن شرکای خوب آسان نیست، اما اگر می‌خواهید پتانسیل خود را به حداکثر برسانید، این کار از اهمیت زیادی برخوردار است، بنابراین برای این کار عجله نکنید، از زمان نهایت استفاده را ببرید و منتظر بهترین گزینه باشید.

کارمندانی قابل‌اعتماد
یک کسب‌وکار تنها با رهبری به جایی نخواهد رسید. شما باید شبکه‌ای از کارمندان قابل اعتماد و متعهد داشته باشید تا در اجرای مسئولیت‌های عملیاتی روزانه شرکت به شما کمک کنند. آنها قرار است به‌عنوان وسیله رهنمود‌های شما عمل کنند، بنابراین باید اطمینان داشته باشید از پس وظایفی که به آنها محول می‌کنید برمی‌آیند و در صورت عدم توانایی، حداقل این موضوع را با شما در میان می‌گذارند. برای کمک به خلق فضایی که به صورت طبیعی کارکنان قابل اعتمادی را که به آنها احتیاج دارید، جذب خود کند، معیار‌های واضحی برای فرهنگ شرکت خود تعیین کنید و به‌ویژه در فرآیند مصاحبه دقت زیادی به خرج دهید. در انتخاب خود، شخصیت و صداقت واقعی را بر سابقه درخشان و طولانی یا پیشینه تحصیلی چشمگیر ارجحیت دهید.

دوستانی که برایشان وقت بگذارید
دوستان شما بیش از آنچه تصورش را می‌کنید شما را در مسیر کارآفرینی یاری می‌دهند، اما فقط در صورتی که شما اجازه این کار را به آنها بدهید. وقتی به‌عنوان یک کارآفرین وارد گود شوید، به راحتی ممکن است روابط شخصی خود را فدای ساعات کاری طولانی و هفت روز هفته کار کردن کنید. تلاش برای موفقیت شما لازم است، اما باید میان کار و استراحت، خط مشخصی بکشید و برای خودتان نیز وقت بگذارید.
با حفظ تعادل بهتر میان کار و زندگی، از زمان خود به‌عنوان یک کارآفرین لذت بسیار بیشتری خواهید برد و تصمیمات بهتری خواهید گرفت. دوستان خوب به پا گرفتن شما کمک خواهند کرد و نمی‌گذارند خودتان را با کار از پای
در بیاورید.

خانواده‌ای که از شما حمایت کنند
به‌عنوان آخرین مورد، هیچ‌گاه قدرت و اهمیت خانواده را از یاد نبرید. آنها حتی پیش از آنکه کسب‌وکار خود را به راه بیندازید پشتیبان شما بوده‌اند، حالا نیز پشتیبان شما هستند و فارغ از موفقیت یا شکست شما در آینده از شما حمایت خواهند کرد. از در میان گذاشتن مشکلات، ترس‌ها، نگرانی‌ها و چالش‌های خود با آنان نترسید. نگه داشتن این مسائل در خود می‌تواند استرس بیشتری به شما وارد کند و شما را از خانواده‌تان دورتر کند. به صورت منظم زمانی را برای گذراندن در کنار خانواده اختصاص دهید و آنها را بخش فعالی از سفر کارآفرینانه خود قرار دهید.
این چند نفر به شما کمک خواهند کرد تصمیمات درستی بگیرید و در هنگام سختی‌ها در کنار شما خواهند بود. به این ترتیب احتمال موفقیت شما به‌عنوان یک کارآفرین بیشتر می‌شود. خودتان را با افراد مورد اعتماد، علاقه و احترامی که می‌شناسید احاطه کنید؛ حتی اگر شکست بخورید باز هم می‌توانید از این سفر لذت ببرید.

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب