سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

چطوری ظروف پیرکس را تمیز کنیم

در تاریخ : 95.05.20

چطوری ظروف پیرکس را تمیز کنیم

سرزمین آریایی : هر ظرفی که جهت پخت و پز استفاده می شود ، با پد ظرفشویی خاص و یا با مایع خاص و یا طرز منحصر به فردی باید شسته و تمیز شود تا هم غذای سالم در آن به کرات طبخ شود و هم تا سالیان سال ، بتوان مثل روز اول از آن استفاده کرد. 

یکی از ظروفی که اغلب برای پخت و پز استفاده می شود ، ظروف پیرکس هستند که زیبایی خاصی دارند ولی هنگام شستشو ، به سختی خرده های غذا را میتوان از آن جدا کرد.

با فنون و نکاتی که در ادامه شرح داده ایم ، به سهولت این ظروف را تمیز کنید.

 

تلفیق مایع ظرفشویی و جوش شیرین: اگر شستن پیرکس براستی برای شما دشوارشده، مقداری جوش‌شیرین و مایع ظرفشویی در آن بریزید و روی آن را با آب داغ بپوشانید. یک‌ربع ساعت صبرکنید. در این مدت چربی‌ها و مواد غذایی چسبیده به ته ظرف به آرامی کنده می‌شود و شستن ظرف را برای شما آسان می‌کند.

سرکه سفید: به از بین برنده چربی مشهور است. اگر جوش‌شیرین در دسترس نداشتید، ظرف را تا جایی که قشر چربی دارد با سرکه سفید پرکنید و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه خیس بخورد. سرکه در رفع چربی بسیار موثر است.

هرچه زودتر بهتر: چه جوش‌شیرین را انتخاب کنید، چه سرکه را، این را بدانید که وقتی برای هدردادن ندارید. هرچه دیرتر دست به کار شوید، چربی بیشتر به ته ظرف می‌چسبد و دردسرساز می‌شود. حتی اگر جوش شیرین و سرکه نداشتید، آن را سریع با آب جوش پرکنید و مدت زمان بیشتری اجازه دهید تا ظرف خیس بخورد. هرگز اجازه ندهید خستگی و تنبلی بر شما غلبه کند و باعث شود به مدت چندساعت از شستن آن غافل بمانید.

 

دسته بندی : هنر » خانه داری
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه