سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

ازدواج زیر آبی در هرمزگان

در تاریخ : 94.09.07

ازدواج زیر آبیسرزمین آریایی : پس از شنیدن ازدواج‌های متفاوت در نقاط مختلف جهان این‌بار یک زوج هرمزگانی دست به ازدواج در اعماق آب‌های نیلگون خلیج‌فارس زدند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج‌فارس، شاید این روزها بسیاری افراد برای ماندگار کردن خاطرات ازدواجشان دست به اقدامات مبتکرانه بزنند تا توجه رسانه‌ها را به خود جلب کنند، اما این‌بار بندرعباس و اعماق آب‌های نیلگون خلیج‌فارس خبرساز شدند.

 

زوج جوان هرمزگانی برای خلق ازدواجی متفاوت و بدور از تجملات تصمیم گرفتند مراسم رد و بدل کردن حلقه ازدواج را زیر آب انجام دهند. براساس رسوم و سنت آئینی ازدواج و زندگی مشترک زوجین با سور و مهمانی آغاز می‌شود که این آداب و رسوم در هر گوشه دنیا و هر شهری شکل خاص خود را دارد.

 

این روزها صحبت ازدواج با هزینه‌های سرسام‌آور و بی‌میلی جوانان این امر الهی همراه است و یکی از علل کاهش آمار ازدواج در جامعه هزینه‌های غیر عادی عروسی است که اخیراً به‌طور غیرعادی تغییر کرده است.

 

در این میان عده‌ای مانند مریم و امید زوج جوان هرمزگانی بهترین بودن را در متفاوت بودن می‌بینند و با برگزاری مراسم نمادین عقدکنانشان زیرآب‌های خلیج‌فارس شکلی عجیب و جدید از پیوند را خلق کردند.

 

«امید علیزاده» با بیان این‌که یک شرکت خدمات غواصی در بندرعباس دارم و انجام پروژه‌های غواصی و تصویربرداری در زیر آب و فروش تور تجهیزات غواصی را برعهده دارم، اظهار کرد: من و همسرم هر دو کار‌آموز غواصی بودیم و من در کلوپ غواصی هم کار می‌کردم، همسرم روزهای جمعه برای غواصی به کلوپ می‌آمد، چون روزهای دیگر اداره می‌رفت و فقط روزهای جمعه وقت داشت و من هم جمعه‌ها سرکار می‌رفتم.

 

وی افزود: بعد از یک‌سال آشنایی به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم در کنار هم زندگی کنیم و همدیگر را خوشبخت کنیم و در واقع ازدواجمان عاقلانه بود.

 

علیزاده با بیان این‌که عشق بعد از ازدواج بیشتر و پایدار است، تصریح کرد: هم‌اکنون دو فرزند داریم و با وجود تمام مشکلات و دغدغه‌های عشقمان روزافزون است.

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم ازدواجشان زیر آب تصریح کرد: هر دوی ما دلمان می‌خواست یک مراسم متفاوت و کم خرج داشته باشیم و چون هر دو غواص هستیم فکر کردیم بهتر کار برگزاری مراسم زیر آب باشد.

 

علیزاده گفت: با همراهی 13 نفر از دوستانمان با یک فیلمبردار حلقه‌ ازدواح‌مان را زیر آب‌ رد و بدل کردیم.

 

وی تصریح کرد: الان ماسک‌هایی است که غواص‌ها به صورتشان می‌زنند و خیلی راحت می‌توانند زیر ماسک صحبت کنند و بشنوند و حتی از این طریق می‌شود با کسی که بیرون آب ایستاده ارتباط کلامی داشت، بنابراین اگر عاقد هم نخواهد زیر آب برود، می‌تواند از داخل قایق، خطبه عقد را بخواند و جواب بگیرد، ضمن اینکه تصویر عروس و داماد را هم از طریق مانیتور ببیند.

 

علیزاده یادآور شد: ما اولین کسانی بودیم که مراسم ازدواجمان را زیر آب برگزار کردیم و هیچ کس قبل از ما چنین مراسمی را در زیر آب های آزاد برگزار نکرده بود‌.

 

وی تصریح کرد: کل خرج عروسی ما یک میلیون و 400 تومان شد، جای شما خالی خیلی هم خوش گذشت .

 

این جوان هرمزگانی گفت: پیش از ما چند نفری بودند که علاقمند به برگزاری مراسم‌شان زیر آب بودند‌، به اتفاق با یک لنج رفتیم به یکی از جزایر زیبای خلیج فارس همان جا غواصی یاد گرفتند و بعد با مهمان‌هایشان رفتیم زیر آب مراسم را اجرا کردیم و با یک لنج زیبا برگشتیم و جالب‌تر این که‌ سنت‌های غواصی را هم انجام دادیم‌.

 

منبع : ایسنا

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه