سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

طبیعتی بکر در ایلام / آبشار له ریو

در تاریخ : 94.09.19

سرزمین آریایی : یکی دیگر از جاذبه های کشور عزیزمان ایران که در استان ایلام واقع شده است ، آبشار له ریو (هل هله زنگل ماهی) است که دیدنی و زیباست .

آبشار له ریو در استان ایلام واقع است. در فاصله 10 کیلومتری جنوب آبشار ماهوته در راستای رودخانه، آبشار له ریو قرار گرفته است. این آبشار در پایین دست قلعه ای ساسانی قرار گرفته است. رودخانه بان گنبد به عنوان شریک و خروجی رودخانه دویرج آبدانان که در محاوره محلی به (خرگهی) معروف است، پس از گذشتن از روستاهای سرپله، ماهوته و زمین ها و ارتفاعات کاسه ماس، مناطق عشایری شلت، آبشار طبیعی و دل انگیز له ریو را در یک منطقه بکر و جذاب بوجود می آورد.این آبشار در ایام زمستان و فصل بارندگی از حجم آب زیادتری برخوردار است. این آبشار فاقد راه دسترسی مناسب است.

منطقه عشایری و پر جاذبه بان گنبد در 40 کیلومتری جنوب شرقی آبدانان قرار دارد و به عنوان یکی از آثار ماندگار دوره ساسانیان، در سال 1390 در فهرست آثار ملی و فرهنگی ثبت شده است.در این حال نداشتن جاده مناسب، فقدان اعتبار مورد نیاز برای ایجاد امکانات رفاهی و نا آشنایی مردم با این اثر طبیعی باعث شده مسافران و گردشگران سایر استانها از طراوت این آبشار بزرگ و دلربا محروم باشند.

 

طبیعتی بکر در ایلام / آبشار له ریو

 

طبیعتی بکر در ایلام / آبشار له ریوطبیعتی بکر در ایلام / آبشار له ریو

 

 

 

 

 

سیریدرایران

دسته بندی : تصاویر » طبیعت
بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه