سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

چطوری ماشین ظرفشویی را نظافت کنیم؟

در تاریخ : 94.09.21

 

چطوری ماشین ظرفشویی را نظافت کنیم؟

سرزمین آریایی: همه انواع لوازم خانگی و ... برای اینکه همیشه بهترین کارایی و طول عمر بیشتری داشته باشند ، نیاز به مراقبت و سرویس دارند. ماشینهای ظرفشویی که امروزه به عنوان یکی از اجزا اصلی منزل بشمار می آیند ، نیز برای بهترین بازده و افزایش عمر ، باید در دوره های هفتگی یا ماهیانه و بر اساس میزان استفاده از این دستگاه ، سرویس و پاکسازی شوند. در ادامه چگونگی نظافت بخش تخلیه آب ماشین ظرفشویی را خواهیم آموخت.
قفسه ظروف را از ماشین ظرفشویی خارج کنید. به طوری که به محل تخلیه آب در ماشین ظرفشویی کاملا دسترسی داشته باشید. محل تخلیه آب معمولا زیر یک قفسه آهنی، در ماشین ظرفشویی است.

برای بیرون آوردن قفسه ظروف یا باید آن را از جا بیرون بکشید و یا پیچی که آن را در محل نگه داشته باز کنید. این بستگی به مدل ماشین شما دارد.
 

با آب و صابون و یک مسواک کهنه داخل محل تخلیه و پوشش روی آن را تمیز کنید.
محل تخلیه آب را با آب تمیز بشویید و درپوش را به جای خود بازگردانید.

نیم پیمانه نمک، یک پیمانه جوش شیرین و دو پیمانه سرکه را در محل تخلیه آب بریزید. این محلول حباب می سازد و شلنگ تخلیه و توری آن را نیز تمیز می کند.

تا زمانی که محلول سرکه و جوش شیرین حباب می سازد صبر کنید؛ سپس یک فنجان سفیدکننده در ماشین ظرفشویی بریزید و قفسه ظروف را نیز سر جای خود بگذارید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا یک دور کامل بدون اینکه ظرفی در ماشین باشد کل ماشین شسته شود.
دسته بندی : هنر » خانه داری
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه