سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

زیباترین طراحی داخلی ساختمان با این اصول

در تاریخ : 95.06.02
زیباترین طراحی داخلی ساختمان با این اصول

سرزمین آریایی : فضاهای کوچک و یا بزرگ ، با یک طراحی متناسب و با رعایت کلیه قوانین و اصول مربوط به دکوراسیون ، به محیطی رویایی مبدل می شوند که همین امر موجب ایجاد انرژی مثبت و لذت بردن از زمانی که می بایست در این فضا سپری نمایید منجر می شود. بکارگیری و اجرای این اصول ، نیازی به انجام توسط افراد مجرب ندارد و خودتان با مطالعه اصول اصلی و در حقیقت قلب طراحی و تماشای تصاویر مربوطه ، قادر خواهید بود فضای کوچک یا بزرگ منزل ، محیط کار و ... را با دکوراسیونی شیک و مطابق میلتان ، بیارایید.

در ادامه با اصول اساسی طراحی آشنا شوید .

 

بالانس یا تعادل

تعادل، مربوط به چینش عناصر طراحی در داخل یک مجموعه و ارتباط آن ها با یکدیگر است.

در طراحی، تعادل به معنای ایجاد حس معادل و یکسان بودن است. عناصر ممکن است به خاطر اندازه، شکل و رنگشان وزن بصری متفاوتی داشته باشند. تعادل نه تنها از طریق شکل بلکه از طریق رنگ، فرم و بافت نیز قابل دسترسی است.

دو نوع تعادل در طراحی وجود دارد: تعادل متقارن و تعادل نا متقارن.

در تعادل متقارن، وزن ترکیب به طور یکسان در دو طرف توزیع می شود این نوع تقارن معمولا در طراحی های سنتی بیشتر به چشم می خورد. در این مورد یک شی یکسان در دو طرف به طور یکسان تکرار می شود به عنوان مثال وجود یک آینه در دو طرف اتاق از این نوع تعادل پیروی می کند. ولی در تعادل نامتقارن این گونه نیست.

ریتم

ریتم می تواند حس حرکت در ترکیب را با استفاده از تغییر یا تکرار عناصر ایجاد نماید. برای رسیدن به ریتم می توانید از رنگ ها یا شکل های یکسان در فواصل مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید رنگ بالش ها، قالیچه، مبل و رنگ اتاق را با هم هماهنگ کنید.

 

زیباترین طراحی داخلی ساختمان با این اصول 

جزء یا نسبت

نسبت به طور معمول، اندازه ی تطبیقی عناصر نسبت به هم یا کل ترکیب است. از این مورد برای ایجاد حس مسافت یا غالب بودن اندازه ی متفاوت استفاده می شود.

غالب بودن

این گزینه بسیار شبیه نسبت است ولی تفاوت هایی نیز با آن دارد. شکل یا بخش غالب، قسمتی است که بیشتر به شما نزدیک است و آن را بیشتر می بینید.

هارمونی رنگ ها در طراحی داخلی

هارمونی یا هماهنگی را می توان در شباهت یا تعلق یک چیز به دیگری تعریف کرد. تکرار عناصر طراحی مانند رنگ، بافت و فرم یکی از ساده ترین راه های رسیدن به هارمونی در طراحی داخلی است. هارمونی در طراحی هنگامی به دست می آید که تمام قسمت های بصری به هم مرتبط بوده و همدیگر را کامل کنند.

 

 زیباترین طراحی داخلی ساختمان با این اصول

یکپارچگی

یکپارچگی هنگامی به دست می آید که عناصر در فضا طوری با هم ترکیب شوند که یک شکل کلی هماهنگ و متعادل به دست آید. نتیجه ی یکپارچگی، احساس خوشایندی است که همه چیز در جای خود قرار گرفته است.

 

زیباترین طراحی داخلی ساختمان با این اصول

 

همان طور که می بنید این دو قانون با هم کار می کنند هارمونی و یکپارچگی دو کلمه ای است که طراحان اغلب مورد استفاده قرار می دهند.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در دانشگاه تهران

 

دسته بندی : تصاویر » دکوراسیون
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه