سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

مقایسه انواع گچبری ها در دکوراسیون داخلی

در تاریخ : 95.06.02

مقایسه انواع گچبری ها در دکوراسیون داخلی

سرزمین آریایی : زیبا کردن دیوارها و سقف فضاها مانند منزل ، دفتر کار ، رستوران و ... توسط تکه های فرم داده شده از گچ و سایر موارد مشابه که در ادامه به آن می پردازیم ، هنر گچبری نام گرفته که گاهی با رنگبندی های متنوع و گاهی هم بصورت تک رنگ ، در جای مورد نظر نصب می شود.

در ادامه با انواع گچبری و راهنمای مواد مورد نیاز برای نصب آشنا شوید.

تفاوت بین گچ بری بالای‌ دیوار و سطح گودی چیست؟

گچ بری بالای‌ دیوار یک اصطلاح کلی است و سطح گودی برش عمودی یکسانی دارد. گچ بری بالای دیوار شامل استفاده از گچ های سفید با اشکال مختلف و زیباست. استفاده از گچ بری یکی از ساده ترین راه ها برای تزیین اتاق است و نیازمند مهارت خاصی نیست و تنها دقت و توجه نیاز دارد. استفاده از گچ بری در مواردی که دیوار جدیدی ساخته شده و یا سقف تعمیر شده است بسیار مفید است.

گچ بری از مواد زیر تشکیل شده است:
  • گچ: سنگین بوده و به راحتی آسیب می بیند، گران قیمت است، معمولا بدون رنگ زدن رها می شود، نشانه ها و جای دست ممکن است روی آن باقی بماند، می توان آن را با رنگ های روغنی و یا آبی رنگ کرد.
  • سنگ گچ یا گچ پوشیده شده با کاغذ: وزن متوسطی دارد و می توان آن را با رنگ های روغنی رنگ کرد.
  • پلی اورتان: سبک بوده و در رنگ ها و طرح های مختلف و به صورت آماده در بازار موجود است. می توان آن را بارنگ هایی که پایه آبی یا روغنی دارند، رنگ زد.
  • پلی استیرن منبسط شده: سبک و ارزان بوده و به راحتی آسیب می بینید، می توان آن را با رنگ هایی که پایه آبی دارند، رنگ زد.

 

  • چوب: سبک، انعطاف پذیر و کار با آن آسان است، نیاز به پرداخت کمی دارد. می توان آن را جلا دهنده ها پوشاند و یا رنگ زد.

گچ بری ها اندازه های مختلفی دارند. معمولا اندازه ی گچ بری بر اساس اندازه ی اتاق در نظر گرفته می شود. هر چقدر این گچ بری ها بیشتر و بزرگتر باشد زیباتر به نظر می رسد.

سطح گودی و یا coving ها در پروفایل های مختلف یکنواخت و گچ بری ها با الگوهای مختلفی موجود است. سطح گودی ها با ساختار یکنواخت خود راحت تر و بهتر با اتاق منطبق می شوند.

انواع چسب های گچ بری
  • چسب پودری گچی: قبل از استفاده باید با آب مخلوط شود. اگر مقداری از این چسب بدون استفاده باقی بماند باید دور انداخته شود. معمولا برای گچ بری های گچی و کاغذهای پوشیده شده با گچ و سنگ گچ مناسب است.
  • چسب گچی مخلوط  آماده: این چسب ها به صورت آماده در داخل تیوب ها قرار دارد. این چسب ها نیز مناسب برای گچ بری های گچی و کاغذهای پوشیده شده با گچ و سنگ گچ است.
  • چسب های پلی استیرن: این چسب ها نیز در داخل تیوب ها قرار دارد و برای گچ بریهای پلی استیرنی مناسب است.
  • چسب های معمولی پر کننده ی فاصله: به صورت تفنگی در دسترس است. مناسب برای گچ بری های پلی اورتانی است. آن دسته از چسب های بدون حلال ممکن است برای گچ بری های پلی استرینی مناسب باشند.

انتخاب بین چسب پودری گچی و چسب گچی مخلوط آماده سلیقه ای است و به خود شما بستگی دارد که با کدام یک بهتر و راحت تر کار می کنید.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در نیلوفر

 

دسته بندی : تصاویر » دکوراسیون
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه