سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

رموز موفقیت مدیران زن

در تاریخ : 95.04.22

رموز موفقیت مدیران زن

سرزمین آریایی : این روزها  برخلاف گذشته ، مدیریت زن و مرد نمیشناسد، و فقط مختص آقایان نیست و در بسیاری موارد زنان در این امر موفق تر فعالیت نموده و برترند. در سایر ملل ، این اتفاق بسیار سریعتر از ایران رخ داده و در کشور عزیزمان نیز اخیرا این امر ، سرعت و پیشرفت چشمگیری داشته است.

برای موفقیت در هر کاری و بخصوص مدیریت یک مجموعه کوچک و یا بزرگ ، همیشه راه هموار نیست و مشکلات و پیچیدگیهای بسیاری برای نیل به این هدف وجود دارد . اگر مقاوم نباشید ، حتما شکست خواهید خورد. در ادامه چند نکته که میتوانند به خانمها ، در هر سن و شرایطی ، برای کسب موفقیت در امر مدیریت کمک شایانی کنند را با هم ببینیم.


شنیدن حرف‌های کارمندان، کسانی که باید با آنها کار کنید و مشتری‌ها و… نکته بسیار مهمی است.

نگذارید مشغله زیاد مانع شنیدن حرف‌هایی شوند که می‌توانند شما را در جریان اتفاقاتی که در مجموعه‌تان می‌افتد، قرار دهند. هرچه بیشتر و عمیق‌تر گوش کنید، بیشتر می‌فهمید در اطرافتان چه خبر است و بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید. این کار اعتماد به نفس‌تان را در مدیریت بالا می‌برد و از طرفی به کارمندان‌تان این اطمینان را می‌دهید که می‌توانند همیشه روی این خصیصه شما حساب کنند.


سعی کنید به کارتان و تصمیماتی که می‌گیرید اعتقاد و ایمان داشته باشید و محکم قدم بردارید.

حتی اگر خیلی مطمئن نیستید و تردید دارید، گاهی باید با همین اعتقاد کامل ریسک کنید و تصمیم بگیرید. این اقتدار شما را نشان می‌دهد.


اشتباه کرده‌اید؟

این اتفاق اصلاً عجیب و غیر قابل قبول نیست. اشتباهات جزئی از کار مدیریت است اما باید به این اشتباهات دقت کنید و یاد بگیرید. این روند باعث می‌شود در مدیریت مهارت بیشتری کسب کنید. به این فکر کنید که بهتر بود چه راه حلی را انتخاب می‌کردید یا کدام قسمت از کارتان ایراد داشته است.


ممکن است به عنوان مدیر زن استرس‌تان کمی بیشتر باشد بخصوص اگر تازه به جرگه مدیران زن پیوسته باشید.

اجازه ندهید این استرس مانع بروز خلاقیت‌ها و توانایی هایتان شود. هرجا لازم است با صراحت عقایدتان را بیان کنید و اجازه بدهید کارمندان‌تان از نظرات شما با خبر باشند. صراحت شما باعث می‌شود آنها دنباله رو شما باشند.


خودتان باشید. برای غلبه بر استرس و اینکه ثابت کنید شایسته این جایگاه هستید، سعی نکنید تبدیل به کسی دیگر شوید.

خوب است که به راهنمایی‌های مدیران دیگر گوش کنید اما بخشی از مدیریت با ویژگی‌های شخصی شما پیش می‌رود. راه و روش خودتان را برای مدیریت پیدا کنید و به کار ببرید.


انتظار نداشته باشید که کارمندان‌تان همه مسائل‌شان را با شما در میان بگذارند.

گاهی لازم است از آنها سؤال بپرسید. اینکه فکر می‌کنند چه تغییراتی لازم است در محل کارتان و نحوه انجام کارها ایجاد شود. برای بهبود شرایط و رشد مجموعه تحت مدیریت‌تان از آنها کمک بگیرید و نظرشان را بپرسید. درباره مشکلات شخصی و مسائلی که ممکن است آنها را در محل کار ناراحت کند هم بپرسید. این کار اعتماد آنها را به شما بیشتر می‌کند.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در سهروردی

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه