سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

چگونه کودکان را از خطرات اینترنت در امان نگه داریم

در تاریخ : 95.04.14

چگونه کودکان را از خطرات اینترنت در امان نگه داریم

 

سرزمین آریایی : با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی در کلیه جوامع ، برای کسب موفقیت و همچنین حرکت گام به گام با جامعه ، نمیتوان منکر فواید اینترنت و دنیای مجازی شد ولی از بعد دیگر ، همین دنیای مجازی ، میتواند ناامن ، خطرناک و موجب نابودی یک فرد و یا زندگی خانواده ای گردد. امروزه ، علاوه بر بزرگسالان که می بایست برای انجام اکثر امور کاری ، زندگی ، و ... با اینترنت آشنا و یا در حد بالایی اطلاعات داشته باشند ، کودکان نیز همگام با آنها پیش می روند. این مساله جای نگرانی ندارد و دربسیاری مواقع ، یک مزیت محسوب می شود . لیکن می بایست برای استفاده کودکان از دنیای مجازی و اینترنت ، خط قرمز و حدودی از سوی والدین ، مربیان و ... تعیین گردد و کودک ملزم به رعایت آن ، هنگام ورود به دنیای مجازی باشد . 

در ادامه چند راهکار که می تواند کودکان را از خطرات اینترنت محفوظ بدارد را آورده ایم که میتوانند به والدین ، در کنترل کودکان هنگام استفاده از اینترنت و کامپیوتر ، کمک چشمگیری نمایند.


به فرزندتان بیاموزید که چطور از اینترنت استفاده کند

به او بگویید که فعالیت در یک فضای مجازی خیلی جذاب است اما ایمن نیست. بنابراین، به جای آنکه بیشتر وقتش را در این دنیای مجازی زندگی کند، بهتر است در دنیای واقعی باشد.

 

زمانی را به کودک اختصاص دهید

زمان‌هایی را در کنار کودک‌تان در محیط مجازی بگذرانید و جنبه‌های مثبت استفاده ازاینترنت را به صورت غیرمستقیم به او آموزش دهید.


برای دسترسی او به اینترنت زمان بگذارید

 این زمان درباره کودکان هفته‌ای دو بار، نوجوانان زیر ۱۵ سال یک روز درمیان به مدت یک ساعت در روز و نوجوانان بالای ۱۵سال که ممکن است از اینترنت استفاده درسی کنند، روزانه یک ساعت است. همه اعضای خانواده باید به این زمان‌بندی پایبند باشند.

 

مطالب را زیر نظر بگیرید
سایت‌هایی را در صفحه خانگی تعریف کنید که از محتوای مطالب آن کاملاً آگاه باشید.از نرم افزارهای کنترل کودک استفاده کنید تا فعالیت‌های کودک در فضای مجازی را زیر نظر داشته باشید و همچنین ورود به برخی سایت‌ها یا برنامه‌ها را برای کودک غیر ممکن کنید.

 

لپ تاپ ، و ... در دیدتان باشد
رایانه را طوری در خانه قرار دهید که به آن مشرف باشید. برای فرزندتان لپ تاپ یا تبلت شخصی تهیه نکنید.روی سیستم‌تان وب کم نصب نکنید و فرزندتان را در فضایی که اینترنت آزاد دارد، تنها نگذارید.

هیستوری رایانه را به طور مرتب چک کنید
هیستوری رایانه را به طور مرتب چک کنید و در صورتی که فرزندتان جلب موضوعاتی شده بود که آنها را خلاف اخلاق و عفت می‌دانید، به طور نامحسوس با او صحبت کنید و هشدارهای لازم را بدهید. اجازه ندهید فرزندتان اکانت جداگانه‌ای برای رایانه خانه تعریف کند.
خودتان بیشتر از فرزندتان به رایانه و اینترنت مسلط باشید تا فرزندتان نتواند به دلیل ناآگاهی‌تان، چیزی را از شما پنهان کند.

 

خطوط قرمز را به او یادآوری کنید
موارد هشدار دهنده و عبرت آموز را درباره استفاده نادرست از اینترنت (حوادث، اتفاقات ناگوار و سوءاستفاده ها) را به طور شفاف با فرزندتان درمیان بگذارید تا درس بگیرد. به فرزندانتان تأکید کنید که هرگز آدرس، شماره تلفن یا سایر اطلاعات شخصی و خانوادگی را در فضای اینترنت به اشتراک نگذارند. به او بیاموزید که درست و غلط در اینترنت همانی است که در دنیای واقعی وجود دارد. بنابراین نباید در این فضا به کسی دروغ بگوید، به کسی زود اعتماد کند، تصاویر مبتذل نگاه کند و…


معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در سنایی

دسته بندی : کودک و نوجوان » سلامت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب