سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

علت اختلاف زوجین برسر مسائل مالی و راه حل آن

در تاریخ : 95.06.04

علت اختلاف زوجین برسر مسائل مالی و راه حل آن

 

سرزمین آریایی : امروزه برای گذران زندگی و زندگی بدون دغدغه مالی، در اکثر خانواده ها ، زن و مرد ، هردو شاغل هستند و این امر ، بسیار عادی شده است ولی مساله خاصی که زندگی این افراد را دچار اختلال میکند ، هماهنگ نبودن میزان هزینه ای است که زن یا شوهر ، در خانه صرف میکنند. همین مساله موجب شروع بحث ها و کشمکشها در نهایت بروز اختلافات شدید و عمیق در زندگی زناشویی میشود و گروهی از زن و شوهر ها ، اقدام به طلاق میکنند و گروهی دیگر ، بدون هیچگونه لذت بردن از زندگی و حتی بصورت رقابتی با همسرشان زندگی را ادامه میدهند و این درگیریها در زندگی آنها به یکی از مهم ترین امور مبدل میشود. گروه دوم ، و همچنین گروه اول ، هیچ کدام از زندگیشان و درکنار خانواده و همسرشان ، لذتی نمی برند و فقط روزگار را سپری میکنند. اگر تمایل به پیشگیری و یا خاتمه دادن به این اختلافات هستید ، توصیه ها و مطالبی که در ادامه مشاهده خواهید نمود ، به شما کمک میکنند تا بتوانید در کنار شغل و کارتان ، از زندگی نیز بدون هیچ دغدغه ای لذت ببرید.

 

من، تو، ما
وقتی زن و شوهر هر دو کار می‌کنند و در موضوعات مالی باهم به توافق نمی‌رسند تقسیم هزینه‌های جاری زندگی، پرداخت قبض‌ها و پس‌انداز عادلانه درآمدهای شخصی کار عاقلانه و مطلوبی است. به نظر نمی‌رسد هیچ ایرادی در این تصمیم وجود داشته باشد اما معمولاً این تصمیم درست اجرا نمی‌شود. یکی از زن و شوهر و معمولاً زنان شاغل با رضایت قلبی در این هزینه‌ها مشارکت نمی‌کنند. اگر واقعاً به این توافق رسیده‌اید که هردوی شما برای پرداخت هزینه‌های یک زندگی مشترک مسئول هستید بدون هیچ چشمداشت یا انتظاری این تعهد مالی را ادامه بدهید.


وام‌های زیاد
وام برای مدرسه غیر دولتی، وام ماشین، وام برای خریدن خانه، وام برای ازدواج، وام برای کمک هزینه زندگی و تعمیر خانه همگی هزینه‌های تحمیلی به اقتصاد و درآمد خانواده هستند. اگر یکی از شما مخالف گرفتن این نوع وام‌ها هستید و همسرتان به امید پیشرفت به این وام‌ها دل خوش کرده است بدون شک دچار مشکل اساسی خواهید شد.


خرج‌های شخصی
خرج‌های شخصی یکی از درگیری‌ها و اختلافات زن و شوهرهاست. هرکدام از شما چقدر از درآمد زندگی سهم دارید؟ چگونه باید نیازهای شخصی‌تان را با توجه به درآمد هزینه کنید؟ شما و همسرتان باید بدانید چه حقی از درآمد و خرج‌های شخصی‌تان دارید. در این باره باید آشکار و مشخص حرف بزنید و بر طبق یک الگوی توافقی پیش بروید وگرنه مشکلات بسیار بیشتر و پیچیده‌تر می‌شوند.


چه کسی رئیس است
وقتی یکی از زن و شوهرها کار می‌کنند، زن خانه‌دار است یا شوهر بیکار شده است و هزینه‌ها روی دوش زن خانه است یا یکی از همسران درآمد بسیار بیشتری دارد احساس برتری و قدرت در کسی که کار بیشتر می‌کند یا درآمد بیشتری دارد عامدانه یا ناخودآگاه پیش می‌آید. کسی که درآمد دارد فرمان‌ها را صادر می‌کند. او تلاش می‌کند هزینه‌ها و مخارج زندگی را تعیین کند و با الگوی خودش پیش برود. اما یادتان باشد شاید همسرتان هوش اقتصادی و مدیریت اقتصادی بهتری داشته باشد. نحوه هزینه کردن درآمدها هیچ ربطی به این ندارد که چه کسی کار می‌کند.


بچه‌ها و هزینه ها
تصمیم به بارداری و پرداخت هزینه‌های جاری کودک می‌تواند مسأله اختلاف شما با همسرتان باشد. بچه، لباس، تغذیه، خانه مناسب و سرگرمی، آموزش و رفاه می‌خواهد. اختلاف شما و همسرتان بر سر اولویت‌ها و نیازهای کودک و میزان رفاه و تأمین خواسته‌های مادی کودک دردسر و جروبحث تازه دیگری خواهد بود.


راه حل را پیدا کنید
ایجاد یک ارتباط سالم کلید حل مشکلات مالی شماست. مثلاً در مورد مشکلاتی که برای گرفتن و پرداختن وام برای شما و همسرتان پیش می‌آید. فقط گفت‌و‌گو و توافق است که مسأله را حل می‌کند. هر دوی شما باید باهم به توافق برسید.

هر عملی، واکنشی دارد. رفتار شما در مورد مسائل مالی نیز بازتابی دارد و روی رابطه و احساسات همسرتان تأثیر می‌گذارد. اجازه ندهید این تأثیرات رابطه شما با همسرتان را خراب کند.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در قصر

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه