سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

این مواد غذایی در مایکروویو ممنوع

در تاریخ : 95.05.04

این مواد غذایی در مایکرو ویو ممنوع

 

سرزمین آریایی : مایکرو ویو  یکی از دستگاه هایی است که بسیاری از پخت وپز ها ، یخ زدایی و ... را در چند ثانیه و یا چند دقیقه به سرعت انجام میدهد و بسیاری از ما به عنوان یکی از لوازمی که به آن به واسطه سهولت انجام امور آشپزی وابسته شده و عادت کرده ایم ، جدایی ناپذیر و زندگی بدون این وسیله را هرگز تصور نمی کنیم.
مزایا ی مایکرو ویو زیاد است ولی معایب آن را نیز میدانید !
آیا میدانید کدام مواد غذایی را نباید در این دستگاه قرار داد! 
در ادامه چند ماده خوراکی که نمی بایست در مایکرو ویو قرار گیرند را نام برده ایم که مشاهده  خواهید نمود.

تخم مرغ

حتی اگر عجله هم داشته باشید، تخم مرغ ها را بجای مایکرویو در اجاق گاز بجوشانید. گرمای شدید حاصل از بخار داخل تخم مرغ آن را می ترکاند و مجبور می شوید آن را تمیز کنید.

میوه ها

اگر می خواهید میوه طبخ کنید و یا یخ آن را باز کنید از قرار دادن میوه در ، مایکرویو اجتناب کنید گرمای شدید باعث سوختن میوه می شود.
 

فلفل

با قرار دادن فلفل در مایکرویو یک ماده شیمیایی تند از آن استخراج می شود که هنگام باز کردن درب آن ماده شیمایی تند استخراج می شود و چشم را می سوزاند حداقل در هنگام باز کردن درب مایکرویو نزدیک آن قرار نگیرید.

سس قرمز را هم اگر گذاشتید بیش از یک دقیقه نباشد.
 

سبزیجات

بسیاری از مردم سبزیجات خود را در مایکرویو گرم می کنند ویتامینهای آن را از بین می برد، مثلا مطالعه نشان داد که قرار دادن کلم بروکلی در مایکرویو باعث از دست دادن 97 درصد از آنتی اکسیدان های آن می شود.
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه