سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

علاقمندان به انواع شکلات بخوانند!

در تاریخ : 94.09.10

علاقمندان به انواع شکلات بخوانند

سرزمین آریایی: انواع شکلات ، و بطور کل هر ماده خوراکی که دارای میزانی از کافیین باشد ، اگر بصورت افراطی و بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف گردند، باعث بروز برخی مشکلات میشوند که در ادامه باهم میبینیم.

کوروش جعفریان، متخصص تغذیه: تغذیه نامطلوب و مصرف غذا‌های پر چرب عاملی برای تشدید استرس است، همچنین کافئین موجود در چای، قهوه و مصرف بیش از حد شکلات به دلیل داشتن کافئین نیز در تحریک استرس و اضطراب نقش زیادی دارد. بنابراین مصرف زیاد این مواد به ویژه برای کودکان توصیه نمی‌شود.
استرس و اضطراب شدید که از حد متعادل خارج شود نه تنها فرد را دچار بیماری روحی و روانی می‌کند، بلکه وضعیت فیزیولوژیکی بدن را دچار اختلال می‌کند، لذا توصیه می‌کنیم افراد با حفظ آرامش و مصرف غذاهای مناسب مانع از ایجاد و تشدید این مشکل در بدن خود شوند.
موادی که حاوی امگا ۳ هستند در کاهش مشکلات روحی و روانی موثر هستند؛ بنابراین مصرف غذا‌های دریایی، سویا و گردو که امگا۳ زیادی دارند در این امر توصیه می‌شود.
باید به یاد داشته باشیم که استرس و اضطراب می‌تواند فرد را پرخور یا لاغر کند، بنابراین بین استرس، پرخوری و لاغری ارتباط وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

الودکتر

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه