سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

عوارض واکسن های ترکیبی بر نوزادان!

در تاریخ : 94.08.19

عوارض واکسن های ترکیبی بر نوزادان!

سرزمین آریایی : تحقیقی که بر اساس آن ، احتمال تب در نوزادان با ترکیب چند واکسن ، بیشتر از واکسن های جداگانه است.

در یک تحقیق جدید مشخص شد احتمال تشنج ناشی از تب در کودکانی که واکسن ترکیبی دریافت می‌کنند کمی بیشتر از آنهایی است که از دو واکسن مجزا برای محافظت در برابر همان بیماری‌ها استفاده می‌کنند.
واکسن مورد نظر ترکیبی از واکسن‌های سرخجه، سرخک، اوریون و آبله مرغان بوده که به منظور کاهش تعداد واکسن‌هایی که کودک در دوران ابتدایی زندگی دریافت می‌کند ساخته شده است.
نتایج این تحقیق نشان می‌دهند در هر ۱۰ هزار کودکی که واکسن ترکیبی دریافت می‌کنند ۳ یا ۴ کودک بیشتر به سبب تشنج مرتبط با تب به پزشک یا مرکز اورژانس مراجعه می‌کنند.
سرپرست تحقیق «شانون مک‌دونالد» معتقد است، کنترل ایمنی واکسن و مطلع ساختن والدین از عوارض جانبی مضر شناخته شده مهم است. اما او می‌گوید خطرات بیماری‌هایی که کودکان به واسطه‌ی این واکسن از آن‌ها محافظت می‌شوند بسیار بیشتر از عوارض جانبی استفاده از این واکسن هستند.
«بنابراین گرچه نتیجه‌ی این تحقیق مهم است، اما نباید دلیلی باشد برای امتناع از واکسینه کردن کودکان. احتمال تشنج مرتبط با تب ناشی از سرخک بسیار زیاد است: ۶۰ الی ۷۰ مورد در هر ۱۰ هزار کودک.»
همچنین به طور میانگین از هر هزار کودکی که به سرخک مبتلا می‌شوند یک نفر دچار تورم مغز شده و از هر هزار نفر یک کودک به سبب سرخک جان خود را از دست می‌دهد.
دکتر «کومانان ویلسون» از موسسه‌ی تحقیقاتی بهداشت در اتاوا معتقد است، والدین باید از افزایش احتمال تشنج مطلع باشند، خصوصاً اینکه تشنج‌ها معمولاً ۷ تا ۱۰ روز پس از واکسیناسیون روی می‌دهند. اگر والدین از این موضوع آگاه نباشند احتمالاً انتظار بروز عارضه‌‌ای جانبی پس این مدت زمانی را نخواهند داشت. بنابراین بروز این عارضه‌ی جانبی می‌تواند ذهن والدین را مغشوش سازد.


medicinenet

 

دسته بندی : کودک و نوجوان » سلامت
بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه