سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

دقایق شیرین بازنشستگی با این اصول برنامه ریزی

در تاریخ : 95.06.13

دقایق شیرین بازنشستگی با این اصول برنامه ریزی

سرزمین آریایی : صبح که بیدار می شوید ، دوست داشتید که کمی بیشتر بخوابید یا حتی مرخصی بگیرید و تمام روز را در کنار خانواده سپری کنید و لذت ببرید یا کارهای ناتمامتان را به اتمام برسانید. وقتی از محل کار به سوی منزل بازمی گشتید ، اتفاقات جالب که در محیط کارتان رخ داده را برای همسرتان تعریف می کردید و همسرتان نیز از حضور شما در منزل و همچنین صحبت کردن با شما لذت می برد چون در روز تنها چند ساعت را می توانستید در کنار هم سپری کنید.و این دقایق شیرین بودند حتی اگر با هم اختلاف نظر داشتید یا جر و بحث میکردید.

حالا زمان بازنشستگی است. شما فرصت بسیاری برای گذران وقت در منزل و در کنار همسر و خانواده دارید. روزها به کندی سپری می شوند و شاید برایتان برخی از رفتارهای همسرتان خوشایند نباشد و او انتظارات جدیدی از شما داشته باشد و یا بالعکس.

باور کنید که این روزهای بازنشستگی و فراغت از کار خارج منزل نیزمیتواند ثانیه های خوشی داشته باشد و حتی بیشتر از قبل به شما و خانواده تان خوش بگذرد فقط باید بهترین برنامه ریزی را انجام دهید تا لذت بخش ترین لحظات را در دوران بازنشستگی تجربه کنید.

ادامه این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید زندگی دوران بازنشستگی را برنامه ریزی و مدیریت نمایید.

!

فرصتی طلایی برای بازسازی رابطه
بعد از بازنشستگی ممکن است این وضعیت‌های زیر برای شما اتفاق بیفتد:
– اگر شما بازنشسته شده اید ممکن است دچار مشکلات افسردگی شوید و ممکن است این موضوع در دراز مدت باعث افسردگی همسرتان نیز شود.

– اگر شما یا همسرتان سال‌ها مدیر یا رئیس بوده اید، بعد از بازنشستگی ممکن است به همسرتان دستور بدهید. این موضوع به این معنا نیست که شما یا همسرتان فکر می‌کنید دیگری زیر دست است بلکه از روی عادت طولانی مدت کاری، ممکن است به این شیوه رفتار کنید.

– ممکن است به فکر تغییر محل زندگیتان بیفتید و بخواهید به یک شهر کوچک نقل مکان کنید، درحالی که همسرتان چنین تصمیمی ندارد و سرسختانه با آن مخالف است.

– ممکن است هر دوی شما در مورد کارهای خانه با یکدیگر مخالفت کنید، یا در مورد موضوعات پیش پا افتاده دیگر مانند تعیین مکان و زمان گردش، برنامه تلویزیونی که می‌خواهید ببینید یا هر چیز کوچک دیگر باهم بحث کنید و درگیر شوید.

– اگر همسرتان بازنشسته شده است باید بدانید که تغییرات زیادی در راه است و باید خودتان را برای آنها آماده کنید. ممکن است همسرتان اصلاً آگاه نباشد که با بازنشستگی‌اش عادات روزانه شما را تغییر می‌دهد و این کار همسرش را اذیت می‌کند.

– فرد بازنشسته ممکن است دلش برای کارش تنگ شود. بنابراین شاید بهتر باشد شما روزانه زمانی را برای هم‌صحبتی با او در مورد کارش و خاطرات کاری‌اش در نظر بگیرید و به او کمک کنید که این دلتنگی باعث افسردگی‌اش نشود. با کمی همدلی می‌توانید به او در کنار آمدن با این موضوع کمک کنید.

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در امجدیه
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه