ورود به سایت

 

نقش آنتی بیوتیکها در فلج مغزی نوزاد

در تاریخ : 95.06.13
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

نقش آنتی بیوتیکها در فلج مغزی نوزاد

سرزمین آریایی : براساس تحقیقات انجام شده توسط محققان ، مشخص شده که آنتی بیوتیکهایی که مادر در دوران بارداری ممکن است مصرف نماید ، درصد فلج مغزی نوزاد را چندبرابر افزایش می دهد و بنابراین ، میبایست این مساله کنترل شود تا نوزاد با این اختلال مواجه نشود.

 

بر اساس مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه آکسفورد، استفاده از آنتی بیوتیک در دوران بارداری خطر ابتلای نوزاد به فلج مغزی را افزایش می‌دهد. 
در سال ۲۰۰۱، یک مطالعه جامع بر روی زنان باردار صورت گرفت. محققان حاضر در مطالعه به این نتیجه رسیدند که استفاده از آنتی بیوتیک‌های اریترومایسین و کو-آموکسیکلاو در بسیاری از موارد برای نوزادان مضر خواهد بود. به خصوص در مواردی که کیسه آب جنین پیش از موعد پاره شده باشد. محققان در یکی از مطالعات اخیر، کودکان هفت ساله شرکت‌کننده در مطالعه سال ۲۰۰۱ را تحت نظر قرار دادند تا به نرخ ابتلای آنها به عارضه فلج مغزی دست یابند.
فلج مغزی نوعی معلولیت جسمی است که به علت آسیب دیدن مغز در دوران کودکی رخ می‌دهد. ۵۰ درصد از موارد ابتلا به فلج مغزی در نوزادان نارس (نوزادانی که پیش از هفته ۳۷ام به دنیا می‌آیند) اتفاق می‌افتد. محققان دریافتند که استفاده از آنتی بیوتیک پس از پارگی کیسه آب، تاثیری بر روی نوزادان نمی‌گذارد. اما در سایر کودکان، استفاده از آنتی بیوتیک‌های آریترومایسین و کو-آموکسیکلاو باعث افزایش خطر بروز اختلالات جسمی و روانی می‌شود. خطر ابتلای این کودکان به فلج مغزی دو برابر بیشتر از سایر کودکان است.
تنها ۲ درصد از نوزادان نارسی که مادرانشان در طول دوران بارداری آنتی بیوتیک نگرفتند، دچار فلج مغزی شدند؛ در مقابل، ۵ درصد از نوزادانی که مادرانشان آنتی بیوتیک گرفته بودند، به این عارضه مبتلا شدند.

جامطلایی
دسته بندی : کودک و نوجوان » سلامت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )