ورود به سایت

 

تنگه زیبای علیشاهی در طبیعت استان فارس

در تاریخ : 95.06.16
فیس بوک
تویتر
گوگل پلاس
فیس نما

 سرزمین آریایی : یکی از بلندترین و زیباترین آبشارهای ناشناخته استان فارس که آبشار علیشاهی نامیده شده ، در تنگه علیشاهی در فاصله حدودا 60کیلومتری نور آباد ممسنی است. برای رسیدن به این آبشار زیبا و خروشان بایستی وارد تنگه و دره ای با شیب تند شد و از مسیر بسیار سخت با تخته سنگهای بزرگ گذشت.

روستای علیشاهی از توابع شهرستان ممسنی که در فاصله 45 کیلومتری از ممسنی وبا روستا های جویجان -جوزار جاوید ومیدان هم مرز است. این روستا دارای 70 خانه وار می باشند که از دو طایفه محمدی و هوشمندی(غوری) تشکیل شده اند. این روستا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری ازجمله تنگ بهکون، تنگ سراب و آبشار بهکون است که علاقه مندان زیادی از گوشه وکنار استان تعطیلات را دراین مکانها می گذرانند. روستاي عليشاهي در شمال غرب شهرستان ممسني واقع شده كه آب وهواي آن معتدل است.  تنگ بهكون به خاطر داشتن درختان پرپشت چنار و رودخانه اي كه از زير آبشار جاري و از دل اين منطقه عبور ميكند بهكون را در زمره خنك ترين نقاط شهرستان قرار داده است.

 

تنگه زیبای علیشاهی در طبیعت استان فارس

 

تنگه زیبای علیشاهی در طبیعت استان فارستنگه زیبای علیشاهی در طبیعت استان فارس

 

تنگه زیبای علیشاهی در طبیعت استان فارس

 

تنگه زیبای علیشاهی در طبیعت استان فارس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی : تصاویر » طبیعت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
حیات وحش و دیدنیهای ایران و جهان( مشاهده تمام مطالب )