سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

دنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچین

در تاریخ : 95.06.17
سرزمین آریایی : دریا ، رودخانه ، جنگل ، آبشار و دیدنیهای دیگری که همگی در منطقه ای از عباس آباد در مازندران مجموعه ای باور نکردنی را پدید آورده اند. 

روستای اسبچین شهرستان عباس آباد که  نام این روستا برگرفته از دیوارهای سنگی رشته کوه البرز می باشد که به صورت دیوار سفیدی از دور نمایان است که از واژه اسبه در زبان تبری به معنی سفید و چینه به معنی دیوار است از واژه تغییر یافته اسبه چینه است که به مرور (ه) از آخر واژه اسبه و چینه حذف شد و نام اسبچین گرفت .

رودخانه اسبچین یک رودخانه دائمی که از چشمه ای بنام گوشیر سرچشمه می گیرد نام گوشیر هم به دلیل اینکه رنگ آب رودخانه شیری رنگ است گوشیر می گویند . این چشمه از روستای آسمان سرا سرچشمه می گیرد و بعد از اینکه از روستای آسمان سرا و تالش خیل عبور کرد به روستای اسبچین می رسد .از ویژگی های خاص این رودخانه وجود انواع ماهی است که مشهورترین آن ماهی سفید است که بدلیل وجود جلبرگ ها در بستر رودخانه طعم این ماهی با سایر ماهی متفاوت است .

در این روستا از سال 1365 مردم به پرورش کیوی روی آوردند . مردم اسبچین ارادت خاصی به اهل بیت دارند و نشانه آن وجود بارگاه امامزاده سیدعلی ، آقاسیدمحمد است . روستای اسبچین دارای مناظر زیبا و دیدنی و چشم اندازهای بی نظیری همچون دریا ، رودخانه و مزارع است .

 

در ادامه تصاویری از این طبیعت زیبا را مشاهده نمایید.

 

دنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچیندنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچین

 

دنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچیندنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچین

 

دنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچیندنیایی خیالی در طبیعت زیبای اسبچین

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در دردشت

 

دسته بندی : تصاویر » طبیعت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه