سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

بهترین چیدمان برای اتاق مربع شکل

در تاریخ : 95.06.16

سرزمین آریایی : اکثر افراد به راحتی دکوراسیون و چیدمان اتاق های بشکل مستطیل را انجام میدهند و از اضلاع بزرگ و کوچک ، به بهترین نحو در چیدمان وسایل ، بهره میگیرند. ولی وقتی اتاق و فضای مورد نظر شما به شکل مربع باشد ، کار کمی دشوارتر است چون با 4 ضلع مساوی روبرو هستید و کمی سردرگم می شوید. در ادامه چند نوع نحوه چیدمان که میتوانند شما را از دکوراتور بینیاز کرده و بدون صرف هزینه ، در حداقل زمان ، فضای شما را بیارایند، شرح داده ایم که میتوانند موثر باشند.

 

بهترین چیدمان برای اتاق مربع شکل

 

 

 اگر اتاق مربع‌شكل‏تان پذيرايي منزل است،
باز هم دو روش را مي‏توانيد براي چيدمان انتخاب كنيد؛ يكي اينكه مبلمان را در امتداد خطوط ديوار بچينيد و فضايي راحت، ساده و كلاسيك ايجاد كنيد يا اينكه مبلمان را به شكلي زاويه‏دار قرار دهيد تا فضايي خاص، متفاوت و مدرن ايجاد شود. گرچه ممكن است شكل دوم كمي عجيب و غيرمنتظره باشد اما براي كساني كه ذائقه مدرن دارند، بسيار جالب است. 

تصميم بگيريد كه مي‏خواهيد فضاي اتاق را كلاسيك بچينيد يا مدرن.
چيدمان كلاسيك معمولا يك نقطه تقارن دارد. اين نقطه به حفظ تعادل در چيدمان كمك مي‌كند در حالي كه چيدمان مدرن لزوما به چنين نقطه تقارني احتياج ندارد. مبلمان‏هاي كلاسيك هم (فارغ از نوع طراحي‏شان) همين نقطه تقارن را دارند اما اگر نمي‏خواهيد مبلمان جديدي بخريد، دانستن اين نكته به چيدمان مبلمان قبلي‏تان كمك مي‌كند. 

ارتفاع سقف در نوع چيدمان تاثيرگذار است.
اگر سقف اتاق مربع‏تان ارتفاع زيادي دارد، حسابي شانس آورده ايد و مي‏توانيد راحت‏تر با چيدمان كلاسيك آن را هماهنگ كنيد. در حالي كه براي سقف‏هاي كوتاه‏تر از حد معمول، چيدمان مدرن بهتر است. چيدمان مدرن در اتاق‌هاي مربعي كه سقف كوتاهي دارند، فضايي گرم و صميمي ايجاد مي‌كند. 

حالا يك نقطه كانوني براي مربع‏تان انتخاب كنيد.
اين نقطه كانوني مي‏تواند تلويزيون، شومينه يا هر چيز ديگري باشد. يك فرش بزرگ مقابل آن نقطه كانوني پهن كنيد و كاناپه اصلي را روبه‏روي آن قرار دهيد. اگر فضاي اتاق اجازه مي‌دهد كاناپه را طوري بگذاريد كه سه متر با نقطه كانوني فاصله داشته باشد و به ديوار پشتي هم نچسبد. كاناپه‌هاي ديگر را هم به موازات اضلاع ديگر فرش بچينيد. 

خطوط در اتاق مربع بيشتر از اتاق‏هاي مستطيل به چشم مي‏آيند.
براي شكستن اين فضا مي‏توانيد از يك ميز گرد استفاده كنيد. آن را در مركز فرش بگذاريد تا فضاي صميمي‏تر ايجاد شود. آباژورهاي زميني و روميزي را گرد انتخاب كنيد تا به نرم و سيال شدن فضا كمك كنند. همچنين مي‏توانيد از ظروف و لوازم تزييني دايره‏اي هم استفاده كنيد. 

 براي اتاق مربع بهتر است از رنگ‌هاي يك‌دست و هماهنگ استفاده كنيد.
اين كار را به‌راحتي مي‏شود با انتخاب يك‌رنگ پايه و اصلي مبلمان يا حتي تابلوي روي ديوار انجام داد؛ مثلا تابلويي با گل‏هاي صورتي و قرمز را مي‏توانيد با كوسن‏هايي از همان رنگ براي مبلمان‏تان تهيه كنيد. يادتان باشد هرقدر تابلوي شما خطوط منحني و مدور داشته باشد، فضاي مربع اتاق را نرم‏تر کرده و حس حركت در فضا ايجاد مي‌كند. 

 اگر اتاق خواب‏تان مربع است، تخت را با كمي زاويه نسبت به ديوار قرار دهيد.
اگر چيدمان كلاسيك مدنظرتان است، تخت بايد به نقطه تعادل اتاق تبديل شود و پاتختي‏ها را دوطرف آن قرار دهيد. اما اگر هنوز تخت مورد نظرتان را نخريده‌ايد، حواس‏تان باشد كه تخت‏هاي كوتاه براي اتاق‏هاي مربع مناسب‏تر هستند.
معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در امامت
دسته بندی : تصاویر » دکوراسیون
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه