سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویر

در تاریخ : 94.12.03

گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویر

تولد نیكی شیك‌پوش

عكسی از دوران کودکی خود دارم كه مربوط به یك سال و چند ماهگی‌ام است. در آن عكس، درحالی‌كه عینكی قرمز به چشم زده‌ام و كاپشنی قرمز پوشیده‌ام، پشت یك موتور قرمز رنگ هم نشسته‌ام. انگار خوش‌لباس بودن من از همان زمان برای خانواده‌ام مهم بود. برای خودم هم این ماجرای پوشش خوب از بچگی اهمیت داشت؛ البته نه از آن نظر كه بافت پارچه‌ها را بشناسم یا مثلا بافت پارچه‌ها با هم همخوانی داشته باشد یا از ست‌بودن اطلاعاتی داشته باشم ولی در كل دوست داشتم رنگ لباس‌هایم با هم همخوانی داشته باشد. 

سلیقه و نگاه ارثی

پدر و مادرم افراد خوش‌سلیقه و خوش‌لباسی بودند؛ خصوصا پدرم همیشه دغدغه‌اش این بود که لباس‌های مرتب، تمیز و از هر نظر مناسبی بپوشد. فكر می‌كنم این ویژگی والدینم در نوع نگاه من به پوشش بی‌تاثیر نبوده است. 

سبکی الیاف طبیعی

هنگام انتخاب لباس مناسب مهم‌ترین نكته‌ای كه باید مورد توجه قرار بگیرد، جنس لباس است. در كنار جنس توجه به رنگ و نوع دوخت لباس هم اهمیت ویژه‌ای دارد. قطعا شما دنبال پوششی هستید كه كمترین میزان ناراحتی و بیشترین سطح راحتی را برای‌تان به دنبال داشته باشد. لباس‌هایی كه از پارچه‌های نخی و الیاف طبیعی تهیه می‌شوند سبك و راحت هستند.

گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویر


انتخاب‌های كودك نقاش

من از بچگی عاشق نقاشی بودم. این مساله، حالا نگویم نگاهم را به مقوله رنگ و طرح، حرفه‌ای كرد اما شناخت بهتری از رنگ‌ها در من ایجاد كرد. همیشه شكل رنگ‌آمیزی لباس‌ها برایم جالب بود و دوست داشتم خودم رنگ لباس‌هایم را انتخاب كنم. پدر و مادرم همیشه برای انتخاب‌هایم احترام قائل بودند و انتخاب را به عهده خودم می‌گذاشتند. البته گاهی پیش می‌آمد در آن سن كم یكسری لباس‌ها را انتخاب می‌كردم كه بعد متوجه می‌شدم خیلی درخور موقعیت من نبود؛ به همین خاطر در آن لحظه از طرف پدر و مادرم راهنمایی می‌شدم. 

بچه خلاق خانواده

بچه كه بودم پیش می‌آمد مثلا از قسمتی از لباسی كه می‌خریدم، خوشم نمی‌آمد و شروع به تغییر دادنش می‌كردم؛ مثلا قسمتی را قیچی می‌كردم، جایی را كوك می‌زدم یا به جایی از لباس یك پاپیون اضافه می‌كردم. الان هم همینطوری است. گاهی پیش آمده كه دوستانم از نوع انتخاب من ایراد گرفته‌اند كه این لباس‌ها با هم همخوانی ندارد ولی بعد كه در عكس‌ها می‌بینند به نظرشان انتخاب‌هایم بسیار جلوه می‌كنند. 

گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویراهمیت انتخاب‌های رنگی

در بحث سلیقه و انتخاب رنگ‌ها یك اصل اساسی وجود دارد؛ به این شكل كه رنگ‌ها تغییر نمی‌كنند و همیشه همان هستند؛ این، نوع نگاه آدم‌هاست كه در انتخاب رنگ‌ها تغییر می‌كند؛ مثلا زمانی هست كه شما فقط لباس‌های تیره می‌پوشید یا زمانی شروع می‌كنید به پوشیدن لباس‌های روشن، یك وقتی می‌روید سراغ رنگ‌های مكمل و... . فكر می‌كنم این تغییر در مورد همه آدم‌ها اتفاق می‌افتد و بستگی به حال و اوضاع روحی آنها دارد. 

رنگ به لحاظ روانشناسی می‌تواند تاثیر زیادی در روحیه آدم داشته باشد. حتی در بعضی مكان‌های عمومی از طیف خاصی از رنگ‌ها استفاده می‌شود كه یک فكر و آگاهی پشت آن است؛ مثلا اگر در رستوران از رنگ خاصی استفاده ‌شود، حتما بیوگرافی و تاریخچه‌ای پشت آن وجود دارد یا در مراكز خرید، بیمارستان‌ها و. . . ما نمی‌توانیم تاثیر رنگ‌ها را نادیده بگیریم چون خیلی مهم هستند. 

بنفش؛ انتخاب خانم‌ها


گاهی طرح‌های ساده را می‌توان با انتخاب صحیح رنگ‌های مكمل به یك تركیب ایده‌آل تبدیل كرد. رنگ بنفش همیشه جزو رنگ‌هایی بوده كه به عنوان نشانه‌ای از كلاس و طبقه اجتماعی بالا درنظر گرفته شده است. ضمن آنكه رنگی مناسب برای طیف سنی گسترده‌ای از خانم‌هاست و درواقع خانم‌های بسیاری می‌توانند از این رنگ در عناصر پوششی مختلف استفاده كنند.

دلیل اول انتخاب لباس

هنگام انتخاب لباس، رنگ اگر المان اول نباشد، مطمئنا دلیل دوم هست. با این حال همیشه آن چیزی كه در نگاه اول شما را جذب می‌كند، رنگ است بعد مدل، پارچه و ... البته در انتخاب رنگ مناسب، شرایط فصلی و حال و هوای خود شخص نیز مهم است؛ برای مثال شخصا از رنگ‌های صورتی روشن یا آبی آسمانی كه رنگ‌های زیبایی هم هستند، استفاده نمی‌كنم چون احساس می‌كنم این رنگ‌ها به من نمی‌آید. 


گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویرمكمل‌های محبوب و متنوع

رنگ‌های مكمل را خیلی دوست دارم مثلا طیف رنگ‌های طوسی، كرم، قهوه‌ای و یشمی مورد علاقه من هستند. این به معنای محدود شدن انتخاب‌های رنگی‌ام نیست. همان رنگ طوسی برای خودش طیف‌های مختلفی دارد به همین دلیل انتخاب شما هم محدوده گسترده و وسیعی پیدا می‌كند. اصلا به این سبك زندگی نمی‌كنم كه مثلا بگویم من فقط رنگ مشكی می‌پوشم یا فقط سفید. 

توجه به نظر سایرین

اصولا آدم انتقادپذیری هستم و نظر آدم‌ها برایم مهم است. همه نظرها را می‌شنوم و در مورد همه آنها فكر می‌كنم اما تحت‌تاثیر آنها قرار نمی‌گیرم. همیشه نظر پدرم و دوستانم را می‌پرسم، نه به این خاطر كه به خودم و انتخاب‌هایم اطمینان نداشته باشم بلكه به این خاطر كه دوست دارم نظر آنها را نیز بدانم. با این حال درنهایت سلیقه خودم حاكم است و پیاده می‌شود. 

تفكر قبل پوشیدن

شاید برای خیلی‌ها خنده‌دار باشد ولی اگر قرار باشد مثلا یك بعدازظهر با یكی از دوستانم به كافی‌شاپ بروم  به نوع لباسی كه می‌خواهم بپوشم، فكر می‌كنم. این اهمیت دادن به نوع پوشش برای هر مناسبتی چه ‌مهمانی، چه یك بیرون رفتن عادی برای من خوشایند است و حالم را خوب می‌كند. از زمانی كه به یاد دارم پوشش مناسب همیشه برای من مهم بوده است. 

گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویرهیجان یک شال
روحیه و طراوت جوانی را می‌توان با انرژی رنگ‌ها افزایش داد. جوان‌ها حتی در نوع پوشش دنبال كشف هیجان و ایجاد حس شادابی هستند. یك شال طرح‌دار با رنگ‌های متنوع و شاد به راحتی می‌تواند شما را در ظاهر به آدمی بسیار سرحال و شاداب تبدیل كند و اگر به تاثیر روانشناسی رنگ‌ها در روحیه باور داشته باشید، مطمئن باشید این تاثیر درونی شده و نه‌تنها چهره جذاب‌تری پیدا می‌كنید بلكه همه شما را به‌عنوان شخصیتی پرانرژی كه تاثیر خوبی در مخاطب خواهد داشت، می‌پذیرند. 

آنالیز از روی لباس

مقوله پوشش خیلی مهم است مخصوصا برای كسانی كه الگو هستند مثل یك بازیگر، ورزشكار، خواننده و. . . این خیلی مهم است كه آدم اول از همه جامعه خود را بشناسد و موقعیت فرهنگی خود را درك كند و بعد باتوجه به سلیقه و شخصیتش پوشش خود را انتخاب كند. وقتی شما غریبه‌ای را در خیابان می‌بینید از نوع پوشش او می‌توانید به شخصیت و روحیات او پی ببرید. این موضوع برای همه ما پیش آمده كه آدمی را در خیابان دیده‌ایم و از نوع لباس پوشیدنش او را آنالیز كرده‌ایم. 

برند شخصی به زودی

قبل از بازیگری، كار طراحی صحنه و لباس می‌كردم. فیلم‌های زیادی در دفتر تولید فیلم خودمان ساخته شد كه در تمام آنها به‌عنوان طراح صحنه و لباس فعالیت داشتم. اساسا این كار را خیلی دوست دارم و همین علاقه باعث شد به سمت طراحی لباس به شكل یك برند اختصاصی بروم. 

در حال‌حاضر هم چند طرح مانتو و روسری دارم كه به زودی ارائه می‌دهم. نگاهم در این زمینه اصلا مساله اقتصادی نیست؛ بلكه بیشتر علاقه‌ای شخصی است و اینكه دوست دارم همیشه به‌روز باشم، مد دنیا را بدانم و آن را با سلیقه ایرانی تركیب كنم. خیلی خوب است به این فكر كنیم كه از طرح‌های فراموش شده و اصیل استفاده كرده و آنها را زنده كنیم. ایران شهرهایی دارد كه هر كدام بسته به نوع آب و هوا و سبك زندگی مردم، طراحی‌های خاصی در لباس‌های مردمش وجود دارد؛ به نظر من بهتر است از طرح‌های بومی استفاده كنیم. 

احساس خوب راحتی

طرح‌های من دارای نشانه های خاصی نیست كه بشود با دیدن آنها متوجه نام و برند من شد اما همین كه خودم شخصا نتیجه كارم را تن كسی ببینم و حس كنم آن فرد با آن لباس ارتباط خوبی برقرار كرده، برایم خوشایند است. شما ممكن است لباسی را ببینید و خیلی از آن خوش‌تان بیاید ولی وقتی لباس را می‌پوشید و در آن احساس راحتی نكنید حتی اگر آن لباس از طلا باشد ولی هدف من رسیدن به نوعی کار است که حال تو را خوب می‌کند و آن لباس هم ظاهر و هم پوشش مناسبی دارد. 

گپی هنری با نیکی مظفری همراه تصاویر
نیمه کلاسیک با طوسی

استفاده از رنگ‌های طوسی و مشكی یك انتخاب شیك و نیمه كلاسیك در مراسم‌ و محافل رسمی و نیمه‌رسمی است. اما توجه به طراحی و دوخت لباس كمك می‌كند تا انتخابی متناسب‌تر با روحیه جوان شما باشد. دقت داشته باشید در استفاده از عناصر تزیینی مانند ساعت یا دستبند سراغ مدل‌هایی بروید كه این پوشش رسمی یا نیمه‌رسمی را تكمیل كنند. در این نوع پوشش استفاده از شالی كه در ادامه رنگ یا رنگ‌هایی از لباس اصلی شما هستند، بهترین انتخاب ممكن است. 

حركت آگاهانه و جدی

گاهی شما از دور به شغلی نگاه می‌كنید و تنها به خاطر زرق و برقی كه می‌بینید، بدون هیچ اطلاعاتی وارد آن كار می‌شوید؛ ولی اواسط كار می‌مانید. نگاه من اینگونه نیست و با اطلاعات جلو می‌روم. همیشه دوست دارم یاد بگیرم و تجربه كنم. اصلا ادعایی در این عرصه ندارم و مطمئنا اگر حضورم در این عرصه جدی‌تر شود، مطالعات و یادگیری‌هایم در این زمینه را افزایش می‌دهم. البته این موضوع نه‌تنها بی‌ربط با فضای بازیگری نیست، بلكه خیلی هم مفید است. 
زندگیایدال
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم امام رضا (ع) ( امام هشتم ) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه