سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

راهکارهای خانگی برای درمان آنفولانزا

در تاریخ : 95.09.28

راهکارهای خانگی برای درمان آنفولانزا

سرزمین آریایی : آنفولانزا از بیماریهای شایع فصل زمستان ، با علایمی شبیه تب ، گلودرد ، سرفه ، گرفتگی صدا و از این قبیل همراه است که با استفاده از داروها و قرص های شیمیایی ، بهبود میابد و لی میتوان با برخی روشهای خانگی ، در بهبود آن بدون استفاده از داروهای شیمیایی بهره برد.
1-مایعات مصرف کنید :
آنفلوانزا می تواند باعث خشک شدن بدنتان شود به خصوص اگر استفراق یا اسهال دارید حتما حواستان باشد که مایعات به حد کافی مصرف کنید. آب بسیار مناسب است همچنین آبمیوه های طبیعی نیز بسیار پیشنهاد می شود. سعی کنید از نوشیدنی هایی که کافئین دارند به شدت دوری کنید. همچنین می توانید از چای گیاهی با عسل استفاده کنید. چای گیاهی همراه با عسل می تواند گلو درد را آرامش ببخشد. 

2-سوپ مصرف کنید :
از نسل های مختلف مصرف سوپ در هنگامی که فردی دچار سرماخوردگی یا آنفلوانزا می شد به او سوپ می دادند. مصرف سوپ با مواد غذایی همچون گوشت پرندگان می تواند باعث آرامش بخشیدن به بدن در هنگام سرماخوردگی و عفونت های اینچنینی شود. به ویژه اگر سوپ را با استفاده از غلات بدون گلوتن مانند جو دو سر و برنج تهیه کنید ، بسیار سودمند است.

                 
3-استراحت کنید :
اگر به بدنتان فشار وارد کنید باعث می شود تا علائم سرماخوردگی در شما تشدید یابد. بسیار پیشنهاد می شود روزهایی که دچار سرماخوردگی می شوید کل روز را حتما به استراحت بپردازید. 

4-مرطوب سازی :
سعی کنید از محیط های خشک دوری کنید و حتی محل استراحت خود را مرطوب سازید زیرا در هنگام آنفلوانزا بدن بسیار خشک می شود. سعی کنید در حمام استراحت کنید یا دوش آب ولرم استفاده کنید.

5-از پارچه استفاده کنید :
پارچه را مرطوب کرده و  برروی پیشانی یا گردن خود قرار بذارید رطوبت سبب می شود تا بدن آرام بگیرد و همچنین باعث آرام شدن سر درد و درد سینوس ها می شود.

6-قرقره کنید :
قرقره کردن با آب نمک باعث می شود که مخاط جمع شده در گلو که باعث گلو درد می شود.

7-بینی خود را مرطوب کنید :
برای اینکه از گرفتگی بینی خود جلوگیری کنید می توانید از مرطوب کننده های بینی استفاده کنید. نه تنها باعث می شود که بینیتان آرام بگیرد و همچنین از عفونت سینوس ها جلوگیری کنید. 

سلامت
معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در قلمستان
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه