سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

این نوشیدنی گرم برای شب یلدا

در تاریخ : 95.09.22

این نوشیدنی گرم برای شب یلدا

سرزمین آریایی : انار میوه ای است که در امروزه در کلیه فصول سال میتوان آن را تهیه کرد و از آب آن بعنوان نوشیدنی انرژی بخش و خنک برای فصل گرم و یا بعنوان چای و نوشیدنیهای گرم در سرما بهره برد. برخی علاقمند هستند تا در شب یلدا ، یک نوشیدنی متفاوت و مرتبط با این شب را برای اعضای خانواده و اقوام در نظر بگیرند. چای انار ، با طعم و رنگ دلپذیر و متفاوت خود ، میتواند گزینه ای مناسب برای این افراد باشد. در ادامه با مواد و طرز تهیه آن آشنا شوید.

 

مواد لازم :

انار دان شده: یک فنجان
چوب دارچین: دو تکه کوچک
گلپر: چند پر
چای خشک سیاه: یک قاشق چایخوری
نبات: مقداری

 

طرز تهیه چای انار
یک انار را دان کرده و به همراه چوب دارچین و کمی چای خشک معمولی و چند پر گلپر داخل قوری بریزید و پس از به جوش آوردن آب، قوری را با آب جوشیده پر کرده و بگذارید روی بخار کتری تا خوب دم بکشد. زمان دم کشیدن چای انار اگر بدون چای خشک باشد ۲۵ دقیقه و اگر با چای خشک همراه باشد ۴۰ دقیقه است. می‌توانید به جای آب از آب انار برای جوش آوردن و ریختن داخل قوری استفاده کنید که در این صورت رنگ چای شما بی‌نظیر خواهد شد. در پایان می‌توانید به هنگام ریختن چای در فنجان‌ها کمی نبات به قوری چای اضافه کنید تا کمی از ترشی درآید.

میتوانید مقداری از دانه های انار را در سینی های تک نفره و یا در کنار بشقابهای هر فنجان بریزید تا فنجان چای کامل و زیبایی داشته باشید.

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در محلاتی

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب