سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

تمیز کردن راحت اسباب بازی کودکان با این فنون

در تاریخ : 95.04.02

تمیز کردن راحت اسباب بازی کودکان با این فنون

 

سرزمین آریایی : کودکان هنگام بازی با وسایلشان ، خواسته یا ناخواسته ، این لوازم را به دهان برده و اگر اسباب بازی ، آلوده باشد ، این آلودگی روی اندام گوارشی که حساس تر هستند ، تاثیر می گذارد و موجب بروز برخی اختلالات گوارشی می شود. البته وسواس در این زمینه ، لازم نیست ولی با شستشو و تمیز نگه داشتن اسباب بازی ها این احتمالات را به حداقل می رسانید. تمیز کردن اسباب بازی گاها دشوار بنظر می آید ولی در ادامه چند روش برای تمیز کردن آسان این لوازم را مشاهده خواهید کرد .


1-    تمیز کردن مداوم اسباب بازی ها

برای تمیز کردن اسباب بازی ها به این روش ، به مقداری آب و صابون نیاز دارید. قبل از تمیز کردن اسباب بازی ها مطمئین شوید که هیچگونه وسیله الکترونیک درون اسباب بازی وجود نداشته باشد. سپس آنها را درون آب و صابون قرار دهید و خوب بشویید تا تمیز شوند.

2-    ضد عفونی کردن

با این روش شما می توانید تمام باکتری های موجود روی اسباب بازی را از بین ببرید. برای این کار ، باید از قبل اسباب بازی را به روش بالا با آب و صابون به خوبی شسته و بگذارید کاملاً خشک شوند. برای ضد عفونی کردن ، یک قاشق غذاخوری (liquid bleach) را درون 1 لیتر آب که دمای آن با دمای اتاق یکسان باشد ، بریزید. بهتر است که این ضد عفونی کننده را درون آب پاش نو درست کنید. با اسپری که درست کرده اید ، اسباب بازی ها را ضد عفونی کرده و بگذارید روی حوله تمیز خوب خشک شوند. این روش برای اسباب بازی های پلاستیکی بیشتر کاربرد دارد.

3-    شستن اسباب بازی های پلاستیکی درون ماشین ظرفشویی

روش دیگر برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن اسباب بازی های کودکان ، قرار دادن آنها در ماشین ظرف شویی می باشد. قبل از اینکه این کار را انجام دهید ، مطمئن شوید که هیچگونه وسیله الکترونیکی درون اسباب بازی وجود نداشته باشد. درجه ماشین ظرف شویی را روی شست و شوی معمولی قرار دهید تا با آب گرم اسباب بازی ها خوب ضد عفونی شوند.

4-    شستن اسباب بازی های پلاستیکی کوچک با دست

اگر نمی خواهید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید می توانید اسباب بازی های پلاستیکی کوچک را با دست بشویید. برای این کار به مقداری آب گرم  ، اسفنج تمیز و مایع ظرفشویی نیاز دارید. پس از اینکه آنها را تمیز کردید آنها را بر روی حوله ای تمیز گذاشته و بگذارید بیرون تا خوب خشک شوند. می توانید قبل از اینکه آنها را بیرون بگذارید ، با محلول ضد عفونی کننده نیز تمیز کرده و سپس بیرون بگذارید تا خوب خشک شوند.

5-    شستن اسباب بازی های پارچه ای

هنگامی که اسباب بازی ها کاملاً پارچه ای باشند ، در کنار آنها روی برچسبشان ، دشتورالعمل شستن آنها نوشته شده است. اگر وسیله الکترونیکی درون اسباب بازی نباشد ، می توانید آنها را درون ماشین لباسشویی انداخته و بشویید سپس خشک کنید.اگر درون آن وسیله الکترونیکی وجود داشته باشد ، می توانید پارچه ای نو را با آب گرم و مایع ظرفشویی خوب شسته ، سپس با آن ، قسمت پارچه ای اسباب بازی را تمیز کنید.

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در پالیزی
دسته بندی : کودک و نوجوان » سلامت
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه