ورود به سایت

 

دانلود رایگان سریال رقص روی شیشه فصل اول

دانلود مسابقه رالی ایرانی 2

دانلود رایگان سریال احضار

از افسردگی بعد از زایمان با این راهکارها پیشگیری کنید!

در تاریخ : 94.07.26

از افسردگی پس از زایمان پیشگیری کنید

سرزمین آریایی : افسردگی پس از زایمان، اغلب بسیاری از مادران را درگیر میکند. این مساله قابل درمان و پیشگیری میباشد که در ادامه راهکارهایی را برای مقابله و جلوگیری از این مساله برای شما عزیزان شرح داده ایم. 

توقعات منطقی داشته باشید

آن نوزادانی که در تلویزیون می بینید و دارای پوستی لطیف و صورتی بی عیب و نقص هستند، در واقع تازه متولد شده نیستند. نوزادی که تازه متولد می شود دارای پوستی کک و مکی، ملتهب و چروکیده است. 

مادرانی که تجربه ی زیادی ندارند، با دیدن نوزادشان احساس بدی به آنان دست داده و تصور می کنند که نوزادشان مشکل خاصی دارد. ولی عیب های پوستی نوزاد به تدریج برطرف خواهد شد. 


به اندازه ی کافی بخوابید

مادرانی که تازه زایمان کردند، معمولاً وقت کافی برای خوابیدن ندارند. ولی با همه ی این ها باید سعی کنید حتماً به میزان کافی بخوابید. 

کمبود خواب موجب افزایش احتمال ابتلا به افسردگی بعد از زایمان می شود، همچنین باعث می شود که نتوانید با نوزاد خود ارتباط مناسبی برقرار کنید. علاوه بر همه ی این ها، کمبود خواب برای سلامت بدن بسیار مضر است.

درست غذا بخورید

مطالعات نشان می دهد که کمبود مواد مغذی، از جمله ویتامین های B و D، می تواند خطر ابتلا به افسردگی بعد از زایمان را تا میزان زیادی افزایش دهد. 

سعی کنید بر اساس گروه خون خود تغذیه کنید. 

برای کسب اطلاعات لازم در مورد تغذیه بر اساس گروه خون و همچنین باید و نباید های دوران بارداری و بعد از آن، توصیه می شود حتماً کتاب های زیر را تهیه و مطالعه کنید.
ورزش کنید

فعالیت بدنی نه تنها به بهبود خلق و خوی شما کمک می کند، همچنین موجب تناسب اندام، سلامت جسمانی و افزایش اعتماد به نفس می شود. ورزشکمک می کند که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. 

تحقیقات نشان میدهد که زنانی که در طول و پس از بارداری ورزش نمی کنند به احتمال بیشتری دچار علائم افسردگی خواهند شد. 

یوگا نیز در این موارد بسیار مفید است.
             
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
سال پیروزی انقلاب اسلامی چه سالی است ؟ ( به عدد )
پاسخ : *
پست های ویژه