سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

رابطه زیبایی نوزاد با خوراکیها

در تاریخ : 95.05.17

رابطه زیبایی نوزاد با خوراکیها

 

سرزمین آریایی : آیا تا بحال شنیده اید که افراد سالخورده ، می گویند اگر مادر، فلان میوه ، فلان غذا و فلان خوراکی را بخورد ، فرزندی زیبا بدنیا میآورد؟

در گذشته با اکتفا به سخنان پیشینیان و همچنین شواهدی که بصورت اتفاقی ربط داده می شدند ، برخی خوراکها در زیبایی مقدم بشمار می آمدند.

در ادامه پی میبرید که آیا خورا کیها بر روی زیبایی چهره فرزندتان تاثیر دارند و یا نه !

 

به گفته یک متخصص زنان و زایمان، این فاکتورهای ژنتیکی هستند که در خصوصیات ظاهری افراد موثرند ولی مواد مغذی و ریزمغذیهایی در این میان وجود دارند که می‏‌توانند این فاکتورهای ژنتیکی را تقویت کنند.

دکتر مریم نعمتی در پاسخ به این سوال که کدام دسته از مواد غذایی در زیباتر شدن چهره جنین موثرند، توضیح داد: اگر خانم بارداری تصور می‏‌کند با مصرف ماده غذایی یا میوه خاصی چهره نوزادش زیباتر می‌‏شود، این درست نیست. پس مواد غذایی نقش مستقیمی در زیبا شدن چهره نوزاد ندارند.

به گفته این متخصص زنان و زایمان، در این میان نقش ویتامین‌‏های گروه ب و نیاسین، بیوتین و اسیدفولیک برای تقویت فاکتورهای ژنتیکی موثر است.

دکتر نعمتی در ادامه گفت: این ویتامین ها در مواد غذایی نظیر کباب برگ، تخم مرغ محلی، نخود، روغن زیتون، مویز، کدو، کلم، پیاز، خرما، عسل، انجیر خشک، طالبی، آلبالو، هویج، شلغم، توت، تخمه آفتاب گردان و ... یافت می‏‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: برخی از مواد نیز جذب ویتامین های ب را در بدن بیشتر می‏کنند؛ مثل سیب و توت‏فرنگی.

 

 

معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در جم

 

سلامانه

دسته بندی : کودک و نوجوان » تغذیه
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه
از سراسر وب