سریال ملکه گدایان

سریال قورباغه

مسابقه شب های مافیا

سریال وسوسه

آموزش تسخیر دل همسر برای رسیدن به اهداف

در تاریخ : 97.06.11

 

 

آموزش همسر داری

 

 

قبل از تصمیم گرفتن چرت بزنید

اگر شما هم از آن دسته خانم‌هایی هستید که بی‌مقدمه و در یک لحظه مهم‌ترین تصمیم‌های زندگی‌شان را می‌گیرند و انتظار دارند همسرشان گوش به فرمان‌شان شود، خبر خوبی برای‌تان نداریم. گذشته از اینکه مردها نمی‌توانند مثل شما در لحظه تصمیم‌گیری کنند، باید بدانید که خود شما هم پیش از چیدن برخی مقدمات نمی‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید. اگر فکری به سرتان زده، پیش از آنکه با همسرتان آن را در میان بگذارید، خودتان را به یک چرت نیم ساعته ‌مهمان کنید. محققان می‌گویند، چرت زدن قدرت تصمیم‌گیری را بالا می‌برد و به افکار شما سر و سامان می‌دهد؛ پس بخوابید و بگذارید فکری که به سرتان زده ته‌نشین شود و اگر بعد از بیداری باز هم در موردش مصمم بودید، آن را با همسرتان در میان بگذارید.

 

پازل را کامل کنید

پیش از آنکه همسرتان را به بی‌توجهی محکوم کنید، به شرایطی که برای بحث کردن انتخاب کرده‌اید نگاه کنید. مردها مثل خانم‌ها نمی‌توانند چند کار را در یک زمان انجام دهند و اگر همسرتان مشغول سفت کردن پیچ‌های در هست یا برنامه نود می‌بیند، نمی‌توانید از او انتظار داشته باشید با شما در مورد چیزهایی که تمام روز به آنها فکر می‌کردید صحبت کند و بی‌مقدمه تصمیمش را هم بگیرد. بهتر است زمانی که همسرتان در وضعیت مناسب است از او بپرسید که آیا آماده گفت‌وگو هست و بعد هم به جای اینکه در لحظه گفت‌وگو منتظر پاسخ نهایی‌اش باشید، از همسرتان بخواهید به حرف‌های‌تان فکر کرده و چند ساعت بعد نتیجه را اعلام کند. البته نباید این احتمال که همسرتان فکر کردن به حرف‌های شما را فراموش خواهد کرد را هم نادیده بگیرید و از چنین اتفاقی تعجب کنید.

 

خودتان را جای دیگران نگذارید

اگر مواد لازم برای گرفتن تصمیم‌تان، اطلاعاتی است که دیگران به شما داده‌اند یا برداشت‌هایی است که با مشاهده زندگی آنها پیدا کرده‌اید، باید بگوییم خطر بزرگی تهدید‌تان می‌کند. درست است که شما می‌توانید از سختی‌ها و شکست‌های دیگران درس بگیرید و البته با نگاه کردن به موفقیت‌های‌شان چند قدم به پیدا کردن کلید موفقیت نزدیک‌ شوید. اما یادتان نرود شما دقیقا در شرایط آنها نیستید و ممکن است آنها هم با قرار گرفتن در موقعیت شما، تصمیمی متفاوت از آنچه امروز می‌گیرند را انتخاب کنند. اگر دوست‌تان آزادی زیادی دارد اما همسرتان شما را محدود می‌کند، چاره کار شما دقیقا الگو گرفتن از سبک زندگی او نیست. شما قرار نیست تا پایان عمر بسوزید و بسازید اما برای گرفتن تصمیم‌های تازه، باید قدم‌به‌قدم پیش بروید و مقدمات تغییر را پیش از اتفاق افتادن تغییر فراهم کنید. شما نمی‌توانید از همسرتان انتظار داشته باشید باورهایی که سال‌های سال در ذهن و زندگی‌اش خانه کرده‌اند را یک‌شبه کنار بگذارد و با همه تصمیم‌های شما همراه شود. گاهی برای رسیدن به نتیجه دل‌خواه‌تان به زمان و صبوری بیشتری نیاز دارید.

 

از هیچ چیز تعجب نکنید

شما نمی‌توانید تصمیمی تازه بگیرید و هیچ پیامدی را در زندگی‌تان احساس نکنید. همه راه‌های تازه‌ای که انتخاب می‌کنید، هزینه‌هایی را هم به زندگی‌تان تحمیل می‌کنند. گرچه شما قبل از رفتن از آن راه‌ها باید هزینه‌های‌شان را هم محاسبه کنید اما فراموش نکنید که بخشی از پیامد‌های آن اتفاق‌ها از چشم شما پنهان می‌ماند و تا زمانی که در شرایط پیش آمده قرار نگیرید، نمی‌توانید احساس‌شان کنید. به همین دلیل اگر همسرتان همیشه به تغییر‌ها به شیوه خاصی واکنش نشان می‌داده، باید انتظار کمی تعدیل شدن واکنش یا تشدید شدنش در این گفت‌وگو را داشته باشید و از چنین پیشامد‌هایی تعجب نکنید. گذشته از این همسرتان هم مثل همه آدم‌ها ممکن است خط‌قرمزهایی داشته باشد و عجیب نیست اگر شما از برخی از این خط‌قرمز‌ها بی‌خبر باشید. به همین دلیل است که گاهی به خیال خودتان یک بحث ساده را پیش می‌کشید اما با واکنش اغراق شده او روبه‌رو می‌شوید. این موقعیت دقیقا همان موقعیتی است که نادانسته در آن از خط‌قرمزهای پنهان همسرتان عبور کرده‌اید.

 

معده‌تان را پر نکنید

وقتی می‌خواهید در مورد یک موضوع مهم بحث کنید و تصمیم بگیرید، شکم‌تان را از غذا پر نکنید. محققان ثابت کرده‌اند که وقتی غذای سبکی می‌خورید و نه با افت قند خون و نه با سنگینی معده روبه‌رو هستید، بهتر می‌توانید فکر کنید. گفتیم که قبل از گرفتن تصمیم نهایی، باید یک چرت بزنید. حالا اگر آرامش بدن و ذهن‌تان را با چنین تغذیه‌ای هم همراه کنید، شانس‌تان در زدن تیر به هدف و بالا بردن توان‌تان برای راضی کردن همسرتان بالا می‌رود. حتی اگر ساعت‌ها از غذاخوردن‌تان گذشته، حتما قبل از بحث یک میان‌وعده میل کنید؛ چراکه وقتی میزان گلوکز خون شما پایین است، مغزتان ناگهانی واکنش نشان می‌دهد و نمی‌تواند عواقب واکنش‌هایی که نشان می‌دهد را پیش‌بینی کند.

 

پشت دیوار ترس قایم نشوید

ترس از باخت می‌تواند باعث عقب‌نشینی شما شود. عجیب نیست که وقتی پاسخ منفی همسرتان را می‌دانید، حتی فکر مذاکره کردن با او را هم نکنید. تحمل کردن چیزهای آزار‌دهنده به‌خاطر ترس از باختن در گفت‌وگو‌های زن و شوهری یا ترس از دعواهای زناشویی، یکی از خطرناک‌ترین اتفاقاتی است که در کمین شما نشسته است. تصور نکنید یک زندگی بی‌دعوا و بحث، زندگی موفقی است. روانشناسان می‌گویند نبودن تنش و دعوا یکی از زنگ‌خطر‌هایی است که می‌تواند از رو به پایان بودن خوش‌بختی شما خبر دهد. نگران نباشید؛ قرار نیست جنجال بزرگی درست کنید. قرار است با زبان درست و در شرایط مناسب حرفی که فکر می‌کنید درست است را بزنید و برای خلاص شدن از وضعیتی که هر روز آزارتان می‌دهد، کاری کنید.

این بار هم به نتیجه‌ای که می‌خواستید نرسیدید؟ اشکالی ندارد. شما هنوز هم برای تغییر دادن مسیر زندگی‌تان و اصلاح کردن برخی ایرادهایی که به رابطه‌تان وارد می‌دانید زمان دارید. اگر امروز در بحث در مورد یک موضوع خاص به نتیجه‌ای که می‌خواستید نرسیدید، نباید ماجرا را تمام‌شده بدانید. شاید این بار هم درجا زده باشید و دستاوردی نداشته باشید، شاید هم تنها یک قدم به حل مشکل نزدیک‌تر شده باشید؛ مهم این است که شما نظرتان را به همسرتان گفته‌اید و بیهوده او را در این خیال که همه چیز ایده‌آل است نگه نداشته باشید. مطمئن باشید بیان نارضایتی اولین و مهم‌ترین قدم در خلاص شدن از آن است. 

 

حاشیه‌ساز نشوید

شما هر روز و هر لحظه که با همسرتان زندگی می‌کنید، یک قدم به شناختنش نزدیک‌تر می‌شوید. احتمالا همین حالا که این مطلب را می‌خوانید، می‌توانید بگویید همسرتان از چه حرف‌ها و جملاتی بدش می‌آید یا در چه شرایطی دوست ندارد بحث کند. پس این بار که برای گفت‌وگو پیش‌قدم شدید، این پیش‌فرض‌ها را به یاد بیاورید. گذشته از این، با زدن مثال‌هایی در مورد خانواده و دوستان او، بی‌جهت باعث گارد گرفتنش نشوید. شما یک هدف مشخص دارید و از منظر دید خودتان و باتوجه به شرایط‌‌تان در مورد آن صحبت کنید. وقتی با حاشیه‌سازی بی‌جهت همسرتان را آشفته و مضطرب کرده و گفت‌وگو را به میدان مبارزه‌ای تبدیل می‌کنید که همسرتان خود را در آن بازنده می‌بیند، انگیزه او برای بردن به شیوه‌های ناجوانمردانه را هم بیشتر می‌کنید. 

 

پوست بترکانید

روی همسرتان، رفتارها و حرف‌هایش ذره‌بین بگذارید؛ نه به این دلیل که اشتباهات او را بزرگتر ببینید بلکه برای پیش‌بینی کردن خواسته‌ها و واکنش‌هایش با دقت به لحظه‌لحظه زندگی او خیره شوید. درست است که همه آدم‌ها و البته همه مردها از کلیشه‌های رفتاری مشابهی پیروی می‌کنند اما نباید فراموش کنید که همسرتان در نوع خود یک مرد منحصربه‌فرد است که ممکن است بسیاری از رفتارهایش در آن کلیشه‌ها نگنجد؛ پس به جای اینکه از نویسنده‌ها و مشاورها انتظار داشته باشید همه چیز را با شما در میان بگذارند، خودتان برای خودتان یک کارگاه همسرشناسی برگزار کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sibesabz

 

بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حاصل جمع دو با دو به حروف چند می شود ؟
پاسخ : *
پست های ویژه