سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

گیاه جنسینگ چگونه بر هورمونهای بدن تاثیر میگذارد

در تاریخ : 95.09.24

گیاه جنسینگ چگونه بر هورمونهای بدن تاثیر میگذارد

 

سرزمین آریایی : جنسینگ گیاهی است که از سالیان دور در کشور چین و در سالهای اخیر ، توسط شرکتهای داروسازی و مردم سایر کشورهای جهان ، برای درمان بیماریها و یا بعنوان داروی تقویتی ، مورد استفاده قرار گرفته است. ریشه این گیاه ، دارای خواص معجزه آسایی است که ازجمله آنها ، تاثیر شگفت انگیز آن بر روی هورمونهای بدن است. در ادامه با فواید بیشتر این گیاه آشنا شوید.

تاثیرات بر روی هورمون های مردانه :

جینسینگ برای درمان عدم باروری در مردان و کمک به افزایش یا بازیابی میل جنسی استفاده می شود. دلیل اصلی آن هم این است که بر روی میزان تستسترون ترشح شده در بدن تاثیر مستقیم دارد. همچنین گفته می شود که مصرف جینسینگ کره ای (پاتاکس) تولید اسپرم در بدن مردان را افزایش می دهد همچنین مشکلات جنسی از قبیل عدم داشتن میل جنسی را نیز از بین می برد. مهم ترین اصل خاصیت جینسینگ به سن ریشه گیاه بستگی دارد.

تاثیرات بر روی قند خون :
ریشه جینسینگ می تواند گلوکز خون را در مقدار عادی و نرمال خود نگه دارد و باعث افزایش حساسیات هورمون انسولین می شود که این امر برای افرادی که دارای دیابت نوع 2 هستند بسیار پیشنهاد می شود. در یک تحقیق که در سال 2010 انجام شد به موش های آزمایشگاهی روزانه مقدار معینی جینسنوساید تزریق شد. آنهایی که مقدار بیشتر از این ماده تزریق شده بود دارای وزن کمتر و همچنین گلوکز پایینتری داشتند. در یک تحقیق دیگر 19 فرد که دارای دیابت 2 بودند روزانه به مدت مشخصی جینسینگ مصرف کردند و متوجه شدند که قند خون آنها کنترل شده است.

هورمون های زنانه :
 جینسینگ می تواند به کنترل علائم یائسگی در زنان کمک کند.دلیل اصلی آن هم این است که می تواند تعادل در بین هورمون های بدن ایجاد کند. زیرا به عنوان یک استروژن ضعیف عمل می کند. در یک تحقیق در بین افراد یائسه انجام شد به این نتیجه رسیدند افرادی که روزانه 3 گرم جینسینگ مصرف می کردند دارای علائم یائسگی کمتری نسبت به سایر زنان یائسه بودند.              

میزان مصرف جینسینگ :
جینسینگ یک گیاه ایمن و سالم است و آنچنان عوارض جانبی جدی ندارد. اما مصرف پودر آن به مقدار روزانه 1 الی 2 گرم و مصرف عصاره آن به مقدار 200 میلی گرم عوارض جانبی خاصی در پی ندارد.

اآبآب
معرفی کسب و کار : اسامی فعالان قالیشویی در هاشمی
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
حرم حضرت معصومه (س) در کدام شهر ایران قرار دارد ؟
پاسخ : *
پست های ویژه