سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

درد مچ دست و درمان آن

در تاریخ : 95.02.09

درد مچ دست و درمان آن

 

سرزمین آریایی : سفت شدن ، سوزش مچ دست ، درد  و مواردی از این قبیل که در ناحیه مچ دستتان احساس میکنید ، اغلب در افراد کارمند که از این اندام خود بیشتر استفاده میکنند دیده میشود و دلایل گوناگونی که عبارتند از : وراثت ، احتباس مایعات ، دیابت و آرتریت روماتوئید موجب این بروز درد در این ناحیه میشود.

روش ها و نکات ارائه شده در این بخش میتوانند در کاهش درد مچ دست به شما کمک کنند.

1-به مچ دست خود کمی استراحت بدهید:

زمانی که می خواهید به دستشویی یا حمام بروید یا زمانی که از پشت میز خود بلند شده اید مچ دست خود را به آرامی به سمت بالا و پایین خم کرده و تکان دهید ، همچنین انگشتان دست خود را خم و بعد از همدیگر باز کنید. با این نرمش مچ دست کمی استراحت می کند .
2- تا جایی که امکان دارد کمتر به مچ دست خود فشار وارد کنید:

لازم نیست زمانی که با موس کامپیوتر کار می کنید و یا زمانی که با خودکار چیزی می نویسید با دست فشار دهید. بلکه با یک حرکت ملایم نیز می توانید کار خود را انجام دهید . 


3- سعی کنید درست بشینید:

     
اگر پشت میز می نشینید سعی کنید از زیرپایی استفاده کنید . قوز نکنید و کمر خود را صاف نگه دارید . مانیتور کامپیوتر طوری تنظیم شده باشد که شما به روبرو نگاه کنید . کمتر سر خود را پایین نگه دارید . حتما چند بار در روز از جای خود بلند شده و راه بروید و زمانی نیز که پشت میز نشسته اید مچ دست و پایتان را تکان بدهید . 
4- دستان خود را گرم نگه دارید:

سعی کنید دمای اتاق را گرم نگه دارید زیرا نشستن در اتاق سرد باعث درد مفاصل می شود . ممکن است خنده دار باشد اما اگر سرمایی هستید از دستکش استفاده کنید .

5- ورزش یوگا:

یوگا باعث کاهش درد مفاصل و انعطاف پذیری مچ دست می شود . همچنین باعث افزایش تحرک می شود . 

هایدکتر
بازگشت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه