سریال جیران

سریال خاتون

سریال نیسان آبی

جوکر

با گل سرخ ، این خوشمزه ها را تهیه کنید!

در تاریخ : 94.08.18

با گل سرخ ، این خوشمزه ها را تهیه کنید!

سرزمین آریایی : گل سرخ و کلیه مواردی که بااین گل تهیه میشوند ، دارای فوایدی منحصر بفرد هستند که در ادامه با تعدادی از این فواید و مربا، نوشیدنی و عسل این گل و طرز تهیه هر کدام آشنا میشوید.
برای تهیه دم کرده گل سرخ، گلبرگ خشک شده را در نیم لیتر آب سرد بریزید و به مدت پانزده دقیقه بجوشانید و بگذارید سرد شود. این دم کرده، برای درمان اسهال ( به خصوص در کودکان ) کاربرد دارد و برای شستشو و مالیدن بر روی مخاط دهان از آن استفاده می شود.

همچنین این جوشانده را بر روی زخم‌ها و سوختگی‌ها می‌مالند.  

مربای گل سرخ
مقداری آب در قابلمه ای بریزید و آن را روی اجاق گاز قرار دهید تا جوش آید. گلبرگ‌های رز پاک شده را در آب جوش بریزید و بگذارید حدود دو دقیقه بجوشد، سپس آن را در یک آبکش خالی کنید و با آب سرد آبکشی نمایید. به این ترتیب به اصطلاح تلخی گل گرفته می‌شود. بگذارید آب اضافی گل کاملاً رفته و تقریباً خشک شود. تقریباً هم وزن گلبرگ ، شکر با مقداری آب در قابلمه ای بریزید و بگذارید بجوشد تا قوام آمده و به غلظت مورد نظر برسد، کمی زعفران در آن بریزید و سپس گلبرگ‌ها را اضافه کنید. بگذارید چند جوش بزند. سپس مربا را در ظروف شیشه‌ای دردار استریل بریزید.

دستور تهیه خانگی عسل با طعم گل سرخ :
60 گرم از گلبرگ گل سرخ را به مدت یک روز در یک قوری آب جوش دم کنید. بعد از صاف کردن و خنک شدن ، 100 گرم عسل  طبیعی بدان بیفزایید و به مدت 1 روز بگذارید درون ظرف در بسته بماند. این مایع برای مراقبت از دندان و التهابات لثه بسیار مفید است و به عنوان خلط آور، ضد عفونت‌های تنفسی به صورت غرغره بکار می‌رود و برای تسکین دردهای گلو در آنژین نیز موثر است.

از گل سرخ ارگانیک می توانید در سالاد، چای، ماست، دوغ و در تهیه برخی غذاها استفاده کنید.
دسته بندی : هنر » ترشی ها و مرباها
بازگشت
تگهای مطلب :
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پرسش :
پایتخت ایران کدام شهر است ؟
پاسخ : *
پست های ویژه